بارش پراکنده در استان های شمالی کشور | فیلم

احد وظیفه ، مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با تاکید بر اینکه طبق آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی در ساعات بعد ازظهر امروز (۱۵ تیر) برای ارتفاعات البرز مرکزی در استان مازندران و ارتفاعات زاگرس جنوبی در استان فارس رگبار پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود، گفت: این شرایط طی فردا (۱۶ تیر) در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، سواحل دریای خزر و ارتفاعات زاگرس جنوبی در استان فارس مشاهده می‌شود.

وی ادامه داد: روز دوشنبه (۱۷ تیر) برای شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و هرمزگان رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و برای ارتفاعات مازندران و گلستان بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

به گفته مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی بعد ازظهر سه‌شنبه (۱۸ تیر) در شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل شاهد رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم بود همچنین روز چهارشنبه (۱۹ تیر) علاوه بر این مناطق برای شرق گلستان و شمال خراسان شمالی بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه با اشاره به اینکه طی پنج روز آینده برای نوار شرقی کشور، جنوب سمنان، شمال یزد، شمال اصفهان، قم، جنوب تهران، مرکزی و جنوب غرب کشور در استان‌های خوزستان و بوشهر وزش باد پیش‌بینی می‌شود، تصریح کرد: در پاره‌ای از نقاط وزش باد همراه خیزش با گرد و خاک است.

وی با بیان اینکه در همین مدت تداوم وزش باد شدید، گاهی همراه با گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا را در منطقه زابل خواهیم داشت، گفت: طی سه روز آینده شرق دریای عمان و امروز (۱۵ تیر) خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۶ تیر) صاف همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد و پس فردا (۱۷ تیر) نیز صاف تا کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

(۷۶)


76
بازدیدها