جوی نسبتا آرام و پایدار در بیشتر مناطق کشور | فیلم

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: جوی نسبتا آرام و پایدار همراه با آسمانی صاف و آفتابی در بیشتر مناطق کشور پیش بینی می کنیم.

سلامی افزود: امروز در بیشتر مناطق کشورمان جوی نسبتا آرام و پایدار داریم که این شرایط تا چند روز آینده نیز تداوم خواهد داشت.

وی گفت: تنها در بخش هایی از نوار شمالی کشورمان از جمله شمال غرب، دامنه ها و ارتفاعات البرز و سواحل دریای خزر احتمال بروز ناپایداری ها بویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب وجود دارد.

کارشناس هواشناسی افزود: در بخش های شمالی استان های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل و بخش هایی از استان های گیلان و مازندران و با شدت کمتر در استان گلستان و در برخی نقاط استان زنجان، قزوین، البرز و سمنان احتمال وقوع بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت و لحظه ای پیش بینی می کنیم.

سلامی گفت: برای فردا نیز شرایط وقوع بارش در مناطق شمالی کشورمان مهیا خواهد بود.

وی افزود: در بخش های شرق و جنوب شرق کشورمان نیز همچنان تداوم وزش باد را پیش رو داریم به طوری که در بخش هایی از استان های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان بویژه زابل وزش باد می تواند به خیزش گرد و خاک منجر شود.

سلامی گفت: همین شرایط را در جنوب شرق یعنی استان خوزستان نیز پیش بینی می کنیم به طوری که در مناطق مرکزی مثل قم، مرکزی و اصفهان نیز احتمال وزش باد شدید وجود دارد.

کارشناس هواشناسی افزود: در ۲۴ ساعت آینده به لحاظ شرایط دمایی روند افزایش یک تا دو درجه ای دما را پیش رو داریم و دما در گرم ترین ساعات در تهران به حدود ۳۵ تا ۳۶ درجه می رسد و در پایان هفته در بخش های شمالی کشور کاهش نسبی دما را داریم.

سلامی گفت: امروز آسمان تهران صاف همراه با رشد ابر در ارتفاعات است و دمای پیشینه به حدود ۳۵ درجه می رسد.

(۱۰۲)


102
بازدیدها