فراگیری سامانه بارشی در بیشتر مناطق ایران | فیلم

احد وظیفه روند فعالیت سامانه بارشی را طی روزهای آینده تشریح کرد و گفت: امروز و فردا هوای تهران بارانی است، همچنین احتمال وزش باد شدید نیز وجود دارد.

این کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: امروز شدت بارش در استانهای واقع در دامنه های زاگرس مرکزی و برخی نقاط شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی خواهد بود؛ همچنین فردا (پنجشنبه ۹ اسفند)، در دامنه های زاگرس مرکزی و در روز جمعه ۱۰ اسفند، شدت بارش در دامنه های زاگرس مرکزی و جنوب استان های فارس و کرمان و برخی نقاط استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تأکید کرد: امروز و فردا (چهارشنبه و پنجشنبه ۸ و ۹ اسفند) در برخی مناطق شرق و جنوب شرق کشور به سبب وزش باد شدید شرایط ریزش گرد و خاک وجود دارد، همچنین برای مناطق غرب کشور امروز احتمال ریزش گرد و خاک وجود دارد.

به گفته وظیفه، امروز، فردا و پس فردا (چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه) خلیج فارس و تنگه هرمز و همچنین روزهای جمعه و شنبه دریای عمان مواج و طوفانی خواهد بود.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان با اشاره به وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده اظهار کرد: فردا (پنجشنبه ۹ اسفند) هوای تهران نیمه ابری تا ابری، در بعضی ساعات با بارش باران و رعد و برق و وزش باد شدید همراه خواهد بود، بیش ترین و کمترین دمای تهران در این روز بین ۱۳ و ۳۰ درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین هوای تهران فردا جمعه ۱۰ اسفند نیمه ابری تا ابری، همراه با بارش باران و وزش باد پیش بینی می شود، بیشترین و کمترین دمای تهران ۱۱ و دو درجه سانتیگراد خواهد بود.

(۱۰۶)


106
بازدیدها