موج جدید بارش‌ها وارد کشور می‌شود | فیلم

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: طی دو روز آینده شاهد بارش های پراکنده در نقاط مختلف کشور خواهیم بود اما آخر هفته خوش بارشی در بیشتر مناطق کشور در پیش داریم.

وی افزود: امروز با فعالیت سامانه بارشی بارش باران در دامنه های زاگرس مرکزی مانند لرستان، کرمانشاه و ایلام رخ می دهد همچنین دامنه های زاگرس جنوبی و بخش هایی از جنوب شرق نیز بارش پراکنده خواهند داشت.

وی اظهار داشت: فردا در بخش هایی از مرکز ، شرق وشمال شرق بارش پراکنده را انتظار داریم، فردا نیمه شرقی، بخش هایی از هرمزگان و بوشهر وزش بادهای شدید خواهند داشت البته در حدی نیست که خیزش گرد و خاک به همراه داشته باشد.

گودرزی ادامه داد: از سه شنبه هفته جاری سامانه بارشی جدیدی از سمت غرب وارد کشور می شود که نیمه غربی و دامنه های البرز غربی بارش خواهند داشت، اواخر وقت سه شنبه فعالیت این سامانه دراین مناطق شدیدتر می شود و برای برخی از مناطق جنوب غرب کشور رگبار ، رعد و برق و وزش بادهای شدید پیش بینی شده است.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: چهارشنبه و پنج شنبه در بیشتر مناطق کشور بارندگی خواهیم داشت.

به گفته وی خلیج فارس و دربای عمان دوشنبه و سه شنبه مواج خواهند بود.

گودرزی گفت: آسمان تهران امروز صاف کمی ابری و در برخی ساعات وزش باد خواهد داشت، از آخر شب سه شنبه و اوایل چهارشنبه نیز پایتخت بارانی می شود بنابراین شرایط آخر هفته برای خانه نکاتی مناسب نیست، بیشینه دمای امروز تهران ۱۴ درجه بالای صفر و کمینه فردا صبح ۴ درجه بالای صفر می شود.

وی افزود: بندرعباس با دمای ۲۶ درجه بالای صفر ، اهواز ۲۴ و بوشهر ۲۲ درجه سانتی گراد گرمترین و زنجان با دمای منفی ۵، همدان منفی ۵ و اردبیل منفی ۴ سردترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

(۱۳۰)


130
بازدیدها