ادامه بارش ها در شمال غرب کشور؛ افزایش غلظت آلاینده‌ها در بیشتر کلانشهرها | فیلم

محمد اصغری کارشناس هواشناسی افزود: آذربایجان شرقی و غربی ، کردستان ، کرمانشاه ، ایلام ، اردبیل ، گیلان ، مازندران ، گلستان ، خراسان شمالی و حتی بخش های از شمال خراسان رضوی واستان های مرتبط با کوه های البرز مرکزی و غربی از جمله استان های تهران ، سمنان ، البرز ،قزوین و زنجان به ویژه در ارتفاعات در ساعات بعد از ظهر باید منتظر وقوع بارش باشند.

وی گفت : بارش در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود و پدیده مه را نیز خواهیم داشت به خاطر این که هوا سرد و رطوبت به اندازه کافی موجود است.

کارشناس هواشناسی افزود : این وضع امروز با شدت و ضعف ادامه خواهد داشت و فردا از تراکم ابرها در مناطق کاسته می شود و در شمال غرب کشور و سواحل دریای خزر کاهش دما رخ خواهد داد.

وی گفت : امروز بعد از ظهر در پایتخت وزش باد داریم که باعث می شود تا غلظت آلاینده ها کم شود. اما آلوده ترین کلان شهر ما در روزهای آتی اصفهان خواهد بود ، هر چند که از فردا در بیشتر کلانشهرها افزایش غلظت آلاینده‌ها را خواهیم داشت و از روز سه شنبه در ساعات بعد از ظهر باید منتظر وزش باد باشیم.

اصغری افزود: آب‌های جنوبی کشور مواج خواهد بود و در جزایر تنب کوچک و تنب بزرگ، ارتفاع موج در برخی مناطق حتی در سواحل بوشهر تا ۱۵۰ سانتی متر نیز می رسد.

وی گفت : برای شرق کشور از امروز تا دوشنبه میزان سرعت باد در حد خیزش گرد و خاک خواهد بود اما ملموس ترین کاهش دما را در نوار شرقی کشور خواهیم داشت.

کارشناس هواشناسی درباره بارش بعدی نیز افزود : بجز در سواحل دریای خزر بارندگی قابل توجهی را در کشور تا انتهای هفته نخواهیم داشت و در انتهای هفته موجی از باند شمالی وارد کشور می شود در اواسط هفته آتی باید منتظر نفوذ موج جدیدی از بارش ها باشیم.

(۵۶)


56
بازدیدها