آلودگی هوای تهران از روز دوشنبه | فیلم

بر اساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های هواشناسی با فعالیت سامانه بارشی بر روی کشور، امروز در استان‌های واقع در شمال‌غرب، برخی نقاط غرب، غرب سواحل خزر و استان‌های واقع در دامنه‌های البرز غربی بارش باران، وزش باد و در مناطق کوهستانی سردسیر شمال‌غرب و غرب بارش برف را شاهدیم.

همچنین در استان‌های واقع در دامنه‌های البرز مرکزی و زاگرس مرکزی در استان‌های تهران،‌ البرز، قزوین، قم و مرکزی، بارش پراکنده وجود دارد.

شدت بارش‌ها امروز در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، غرب کردستان، غرب زنجان و غرب کرمانشاه است.

روز آینده بارش پراکنده در برخی نقاط شمال‌غرب، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز غربی و مرکزی، سواحل شمالی، خراسان‌شمالی و شمال خراسان‌رضوی رخ می‌دهد که تا ظهر فردا بارش در شمال‌غرب و دامنه‌های البرز غربی و مرکزی قطع می‌شود.

روز دوشنبه بارش پراکنده در سواحل خزر و خراسان‌شمالی رخ داده و سپس سامانه فوق از کشور خارج می‌شود، همچنین روز دوشنبه مناطق مرکزی خلیج فارس مواج است.

از روز دوشنبه تا چهارشنبه افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهرهای صنعتی پیش‌بینی می‌شود.

بر این اساس آسمان تهران فردا نیمه ابری گاهی ابری، بارش پراکنده و به تدریج کاهش ابر و بعدازظهر وزش باد پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۱۸ و ۸ درجه خواهد بود.

فردا بندرعباس با بیشینه دمای ۳۰ درجه بالای صفر گرم ترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۳ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

(۲۲)


22
بازدیدها