پیش بینی بارش‌های پراکنده در اغلب مناطق شمال غرب کشور | فیلم

مرتضی ضرابی، کارشناس هواشناسی گفت: نیمه دوم هفته جاری عمده ناپایداری‌های جوی به شکل رگبار و رعد و برق و وزش بادهای شدید و موقتی از آن نیمه غربی و جنوبی کشورمان خواهد بود به ویژه استان های واقع در حاشیه رشته کوه زاگرس.

وی ادامه داد: امروز انتظار داریم در بخش هایی از استان های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، مرکزی ، اصفهان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد به شکل خفیف در بخش هایی از شمال غرب استان اردبیل و آذربایجان های شرقی و غربی و در استانهای ساحلی خزر اعم از استان های گلستان، گیلان ، مازندران و دامنه‌های جنوبی البرز، زنجان، قزوین و حتی تهران هرچند به صورت پراکنده بارش هایی را پیش رو داشته باشیم.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: بارش ها در کرمان و هرمزگان، بوشهر و بخش هایی از خوزستان نیز به شکل پراکنده پیش بینی می‌شود.

وی افزود: در جنوب شرق به سیستان و بلوچستان می توان اشاره کرد که صبح امروز از زاهدان گزارش‌های بارندگی داشتیم و بارش های امروز می تواند منجر به آبگرفتگی و سیلاب شود.

ضرابی گفت: در مناطق غرب استان کردستان ، کرمانشاه و جنوب استان اصفهان و کرمان و شمال غرب استان هرمزگان و مناطق جنوبی استان فارس و بخش های شرقی استان بوشهر نیز شرایط برای سیلاب و آبگرفتگی در ساعات بعدازظهر بدلیل بادهای شدید و موقتی و رگبار و رعد و برق کاملا مهیاست.

وی افزود: وزش باد پدیده غالب شرق کشور است بویژه در مناطقی از خراسان رضوی و خراسان جنوبی و بخش های جنوبی سیستان و بلوچستان که می تواند موجب کاهش کیفیت هوا در آن مناطق شود ، هرچند در بخش هایی از استان خوزستان هم این شرایط مهیا خواهد بود.

(۱۶)