افزایش تدریجی دمای هوا در نوار شمالی کشور | فیلم

مرتضی ضرابی، کارشناس هواشناسی گفت: در پی توده هوای سردی که نوار شمالی کشور را در بر گرفته بود دیشب در شمال شرق و شرق کشور سرمای هوا کاملاً محسوس بود و سربیشه خراسان جنوبی دما به ۵ درجه زیر صفر رسید، فریمان و خراسان رضوی دمای ۳ درجه زیر صفر را تجربه کردند و بیرجند دمایش به ۱ درجه زیر صفر رسید و دمای هوا در مشهد مقدس نیز ۳ درجه بالای صفر بود.

وی گفت: از امروز تا پایان هفته در نوار شمالی کشور به تدریج بر میزان دمای هوا افزوده می‌شود اما تغییرات دمایی محسوس نخواهد بود.

کارشناس هواشناسی گفت: در شمال غرب کشور برای امروز و فردا در مناطقی از استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه و ​حتی بخش هایی از ایلام، لرستان و همدان و در مرکز کشور نیز استان اصفهان بارش باران انتظار داریم.

ضرابی افزود: همچنین در بخش هایی از چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد کاملاً شرایط برای رشد ابر و رعد و برق و وزش بادهای موقتی نسبتا شدید مهیا می‌شود و در نوار شرقی کشورمان نیز وزش باد پدیده غالب در بخش هایی از خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان خواهد بود که می‌تواند منجر به گردوخاک شود.

وی گفت: در سایر نقاط کشور پدیده غالبی نخواهیم داشت و پیش بینی می‌کنیم دمای تهران امشب در سردترین ساعات به ۱۴ درجه بالای صفر برسد.

 

(۵)


5
بازدیدها