ادامه بارندگی‌ در کرانه‌های دریای خزر | فیلم

محمد اصغری، کارشناس سازمان هواشناسی گفت: همین شرایط را برای استان‌های تهران، البرز، زنجان، قزوین، سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی پیش بینی می کنیم.

وی گفت: هر چه زمان می گذرد مسیر بارندگی‌ها به صورت پراکنده تر به استان های مرتبط با رشته کوه‌های زاگرس اختصاص می یابد به این ترتیب که در استان‌های آذربایجان های شرقی و غربی، کردستان، کرمانشاه، مرکزی، لرستان، ارتفاعات ایلام، بلندی های خوزستان، شمال فارس، ارتفاعات بوشهر، اصفهان و قم شاهد بارندگی در روزهای آینده خواهیم بود.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: روند کاهش دما در نیمه غربی کشور ادامه خواهد یافت به نحوی که فردا صبح سردترین بامداد در برخی مناطق کشور خواهد بود و دمای هوا امروز صبح در فیروزکوه به منفی یک درجه رسید و در خراسان جنوبی و در شهرستان های درمیان، سربیشه، قائن و بیرجند احتمال رسیدن دما به صفر یا زیر صفر درجه خواهد بود.

اصغری، گفت: در نیمه شرقی کشور هم شامل خیزش گرد و خاک خواهیم بود و وزش باد و گرد و خاک در استان های سیستان و بلوچستان و کرمان تا صبح سه شنبه ادامه خواهد داشت و سپس ضعیف تر می شود.

وی افزود: در روزهای نخست هفته آینده هم بارش‌های رگباری در جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، فارس و بوشهر پیش بینی می‌شود.

(۱۳)