آغاز بارندگی در بیشتر مناطق کشور از فردا | فیلم

سرکرده، کارشناس هواشناسی با اشاره به اینکه امروز منتظر ورود سامانه بارشی به کشور هستیم، افزود: این سامانه در نواحی مختلف از جمله شمال،​ مرکزی، بخش هایی از نواحی جنوبی و شمال غرب کشور بارش را به همراه دارد.

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود شدت بارش ها بر روی استانهای ساحلی دریای خزر بیشتر خواهد بود گفت: در استانهای گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل و خراسان شمالی شاهد بارش خواهیم بود که در برخی از این مناطق بارش ها سبب آب گرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه ها را خواهد شد.

کارشناس هواشناسی شدت بارش را در مناطق مرکزی،​ غرب و جنوب غرب را کمی ضعیف تر از مناطق شمالی دانست و ادامه داد: استان کرمان، قم، اصفهان، یزد، لرستان، کرمانشاه، آذربایجان شرقی و کردستان تحت تأثیر این بارش ها خواهند بود.

سرکرده با اشاره به ادامه داربودن این بارش ها در روز شنبه گفت: در روز شنبه علاوه بر استانهای گفته شده خراسان رضوی هم بارانی خواهد شد.

وی با بیان اینکه دمای هوا نیز با ورود سامانه بارشی کاهش خواهد یافت ادامه داد: در نوار شمالی دمای هوا از ۱۰ تا ۱۵ درجه اتفاق خواهد افتاد که این افت دما به تدریج و تا یک شنبه به ۲۵ درجه می رسد.

کارشناس هواشناسی افزود: تهران نیز امروز در گرمترین حالت به ۳۰ درجه سانتیگراد می رسد، شنبه دمای هوای تهران ۲۲ درجه و یک شنبه ۱۷ درجه خواهد بود.

سرکرده درباره وضعیت آب و هوای استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: در این استان باد پدیده غالب خواهد بود که به تدریج سبب کاهش کیفیت هوا و ورود گرد و خاک به کشور خواهد شد.

(۱۵)


15
بازدیدها