پیش بینی وضعیت آب و هوا در پاییز امسال | فیلم

محمد اصغری، کارشناس سازمان هواشناسی گفت: بیشتر بارش ها در مهر و آبان در بخش هایی از شمال غرب سواحل دریای خزر و استان های غربی مرتبط با کوه های زاگرس بیش از نرمال خواهد بود.

وی گفت: از انتهای آذر تا دی ماه یک وقفه ای خواهیم داشت و کاهش بارش در کشور به وجود خواهد آمد اما از آن به بعد یعنی در ماه بهمن و پایان فصل زمستان در جنوب غرب کشور بارش ها دوباره خوب خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: با وجود رطوبت در منطقه همچنان امروز در سواحل دریای خزر بارندگی ها ادامه دارد و چون موج اصلی عبور کرده، بارش ها ضعیف تر از روز گذشته خواهد بود و بعد از ظهر باید منتظر بارش در آذربایجان شرقی نیز باشیم که می توان به ارسباران اشاره کرد.

اصغری ادامه داد:​ در اردبیل – مرز گیلان پیش از ظهر احتمال ظهور مه بسیار زیاد است و رانندگان باید احتیاط کنند.

ساعات بعد از ظهر در جنوب غرب کشور یعنی ارتفاعات هرمزگان، بلندی های سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان و شرق استان فارس باید منتظر بارش ها همراه با رعد و برق باشیم.

وی گفت: شرق دریای عمان دریای مواج خواهد بود ضمن اینکه نوسانات دمایی خیلی قابل توجه نیست اما به طور میانگین دما رو به افزایش خواهد بود و این گرم شدن در سواحل دریا بیشتر به چشم می خورد.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: در استان های مرزی ما با عراق نیز هوا غبار آلود خواهد بود ضمن اینکه برای تهران در ساعات بعد از ظهر احتمال وقوع بارندگی در فیروزکوه را داریم.

(۳۹)


39
بازدیدها