احتمال بارش باران و وقوع سیلاب در برخی از استان‌های کشور | فیلم

محمد اصغری، کارشناس سازمان هواشناسی گفت: دمای تهران امروز پس از مدت ها به زیر ۲۰ درجه رسید و البته پیش بینی می شود در روزهای آینده با افزایش دما در تهران مواجه باشیم.

وی گفت: در نیمه شرقی کشور نیز با توجه به حاکمیت بادهای شمالی، کاهش دما خواهیم داشت و در شرق کشور از امروز تا فردا بر سرعت باد و وقوع طوفان افزوده می شود که اوج این پدیده در زابل، هیرمند، هامون، نیمروز و نهبندان و در برخی مناطق کرمان خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: پیش بینی می‌شود در بیست و چهار ساعت آینده، شاهد وقوع بارندگی و سیلاب در استان های آذربایجان غربی، شرقی، اردبیل، ارتفاعات زنجان و قزوین باشیم.

اصغری گفت: در نیمه جنوبی کشور نیز شاهد آبگرفتگی معابر و بارش‌های قابل توجه در غرب کرمان، شرق استان فارس و ارتفاعات هرمزگان خواهیم بود و همین شرایط به طور محدودتر در استان بوشهر نیز اتفاق می‌افتد.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: در غرب کشور نیز در استان های لرستان، ارتفاعات ایلام، کرمانشاه و کردستان بارندگی داریم که به ویژه در کردستان شاهد وقوع گرد و خاک انتقالی از آن سوی مرزها خواهیم بود.

وی افزود : وزش باد در جنوب تهران و بخش‌هایی از استان سمنان هم موجب می‌شود شاخص کیفیت هوا از حالت استاندارد خارج شود.

اصغری گفت: فردا شرایط هوای کشور همانند امروز پیش بینی می‌شود و از دوشنبه به بعد در نیمه غربی کشور شاهد ضعیف شدن بارش‌ها و در نیمه شرقی شاهد افزایش بارش‌ها خواهیم بود.

(۲۶)