هواشناسی اعلام کرد: هوای کشور خنک‌تر می‌شود | فیلم

محمد اصغری، کارشناس هواشناسی درباره آخرین وضع شرایط جوی کشور افزود: هر چه بیشتر پیش می رویم به ضخامت ابرهای باران زا افزوده می شود به ویژه در نیمه شمالی کشور که مناطق بیشتری را در بر می‌گیرد.

وی گفت: روند بارندگی‌ها در شمال شرق ازجمله گرگان، علی آباد، گنبد، بندر ترکمن، کیاسر و سواحل شرق دریای خزر گزارش شده که این روند همچنان ادامه دارد و علاوه بر بخش‌های شمالی کشور و شمال آذربایجان های شرقی و غربی، اردبیل و مرز بین اردبیل و گیلان، مازندران، البرز، زنجان، بلندی‌های تهران، قزوین و کردستان نیز شرایط برای وقوع بارش های نسبتاً سنگین مهیا است.

اصغری افزود: استان فارس و خوزستان، شرایط برای وقوع بارش‌ها در بلندی‌ها مهیا است و در بوشهر و هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان نیز گزارش بارش داشتیم که البته روند بارش ها کمتر بود.

وی گفت: از فردا بادهای شمالی در این مناطق غالب خواهد شد و از میزان بارش ها و ناپایداری ها کاسته می‌شود و بعد از آن با طوفان شن سر و کار داریم.

کارشناس هواشناسی افزود: از چهارشنبه تا یکشنبه هفته آینده در مواصلات شرق کشور، زابل به زاهدان، نهبندان به زابل و بم، ایذه و زاهدان شرایط برای وقوع طوفان شن مهیا است، ضمن اینکه در یزد و کرمان وزش باد پدیده غالب است.

اصغری گفت: بارندگی در همدان، زنجان و قزوین داریم و کاهش دما نیز اتفاق می افتد که میانگین ۸ درجه هوا خنکتر می شود و در گیلان نیز هوا ۱۰ درجه کاهش می یابد.

وی افزود: در تهران نیز بعدازظهر روز عاشورا به نظر می رسد بارندگی داشته باشیم که البته این بارش‌ها به صورت موقت به همراه رگبار و رعد و برق است که این شرایط در قم، مرکزی، سمنان و ارتفاعات اصفهان نیز رخ می‌دهد.

(۶)


6
بازدیدها