سخنگوی قوه قضاییه: برخی از رسانه‌ها و تریبون‌ها به مشکلات دامن می‌زنند | فیلم

حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه با حضور در برنامه نگاه یک شبکه یک سیما با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور افزود: مردم از نظر معیشت در سختی هستند اما کمی بیش از واقعیت، احساس سختی را القا می کنند.

وی ادامه داد: در حالی که مشکلات جدی وجود دارد و همه باید تلاش و آن را رفع کنیم اما برخی از رسانه ها و تریبون ها در داخل و خارج سعی می کنند مشکلات را بیش از آنچه که وجود دارد مطرح کنند.

محسنی اژه ای با اشاره به برخی علل مشکلات اقتصادی گفت: یکی از این علل، فشارهای بی حد و اندازه دشمنان قسم خورده ما هستند که بخشی از آن تحریم های ظالمانه و بخشی، جنگ رسانه ای و عملیات روانی آنهاست اما همه مشکلات ناشی از این دو بخش نیست و بخشی از مشکلات ناشی از سوء مدیریت ها، بی تدبیری ها، کم کاری ها، فساد، خیانت، کم انگیزگی و بی انگیزگی ها و ساده نگری هاست.

سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه دشمن رسماً جنگ اقتصادی را با ما آغاز کرده است، افزود: در زمان جنگ به جای کم کاری و تنبلی باید بیشتر از پیش کار کرد.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای، با بیان اینکه برخی از مدیران غافل هستند، اضافه کرد: در طول سال ۱۳۹۶ مضاعف شدن فشارهای دشمن مشخص بود در این شرایط می باید از ارز خود و نوع مصرف آن صیانت کنیم اما این اقدام انجام نشد و بسیاری از وارداتی که انجام شد برای کشور ضروری نبود.

وی گفت: قوه قضاییه هم باید این شرایط را پیش بینی می کرد و تدابیر شرایط جنگ را در نظر می‌گرفتیم؛ اکنون باید عزم جدی برای مبارزه با فساد و عزم جدی‌تر برای مبارزه با خیانت داشته باشیم و با تلاش عقب ماندگی ها را جبران کنیم.

 

(۸)