روند افزایش دما تا اوایل هفته آینده در تهران | فیلم

اصغری، کارشناس هواشناسی با بیان اینکه این شرایط متناسب با افزایش دما خواهد بود، گفت: در اغلب استان های کشور افزایش دما را خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه جریانات دریا به خشکی شرط لازم برای وقوع رگبارهای پراکنده در ارتفاعات زاگرس جنوبی است ، افزود: در بلندی های سیستان و بلوچستان، ارتفاعات کرمان، در هرمزگان و مناطقی مثل حاجی آباد، میناب، بشاگرد و بستک وحتی در استان فارس مناطقی مثل خُنج، داراب و صفاشهر بارش را در دو سه روز آینده پیش بینی می‌کنیم.

اصغری، برای ارتفاعات شمال خوزستان از جمله لالی، ایذه و مسجد سلیمان احتمال وقوع بارش را پیش بینی کرد.

وی گفت: برای بخش های جنوبی و مرکزی خوزستان و استان بوشهر این جریانات دریا به خشکی باعث می شود با پدیده شرجی بودن هوا مواجه باشیم.

اصغری، از بارندگی در چهارمحال بختیاری و در لردگان خبر داد و افزود: در اصفهان نیز بیشترین پدیده وزش باد و گرد وخاک را در ساعات بعد از ظهر خواهیم داشت.

وی گفت: این موضوع برای کشاورزان مهم است که بدانند سمپاشی و محلول پاشی در این منطقه را هنگام صبح انجام دهند.

اصغری، افزود: برای لرستان به ویژه شرق این استان نیز به همین ترتیب است.

کارشناس سازمان هواشناسی برای شمال کشور در روزهای آینده بارش خفیف و پراکنده را پیش بینی کرد.

وی برای ارتفاعات البرز مرکزی از جمله لواسان، فیروزکوه، آبعلی و دماوند، ارتفاعات سمنان مثل میامی، رضوان، مهدی شهر و شهمیرزاد، بلندی‌های مازندران از جمله بلده، کجور، پل سفید و آلاشت و در گلستان در منطقه علی آباد احتمال وقوع بارش بسیار زیاد را پیش بینی کرد.

اصغری با بیان اینکه در نیمه شرقی کشور افزایش دما ملموس تر خواهد بود، گفت: در تهران نیز اگر حداکثر دمای امروز به ۳۱ یا ۳۲ درجه برسد، فردا به ۳۳ درجه خواهد رسید.

وی افزود: تا اوایل هفته آینده در تهران با روند افزایش دما روبه رو خواهیم بود.

کارشناس سازمان هواشناسی کشور درباره پیش بینی وضع هوا در فصل پاییز گفت: پیش بینی ما برای این فصل تا ۷۰ درصد صحیح است.

اصغری، با بیان اینکه بارش ها در پاییز بموقع آغاز می شود و در بیشتر مناطق نرمال خواهد بود، افزود: در غرب کشور این بارش ها بیش از حالت طبیعی خواهد بود اما در سواحل دریای خزر و بخش‌های جنوبی کشور میزان بارندگی ها در پاییز امسال کمتر پیش بینی می شود.

(۹)


9
بازدیدها