افزایش دمای هوای تهران در ۲ روز آینده | فیلم

دمای هوا | تگ

محمد اصغری، کارشناس هواشناسی گفت: نوسان دمایی به گونه‌ای است که در نیمه غربی کشور روند افزایش دما بیشتر خواهد بود و در تهران هوا در دو روز آینده گرمتر می‌شود این در حالی است که در نیمه شرقی با کاهش دما در ۴۸ ساعت آینده روبرو می شویم.

وی خاطرنشان کرد: رطوبت در نوار شمالی کشور ضعیف‌تر از گذشته همچنان تا عصر امروز ادامه دارد. در استانهای سواحلی دریای خزر مثل گیلان، مازندارن، گلستان و به ویژه ارتفاعات این مناطق منتظر وقوع بارش هستیم.

اصغری، افزود: در استان آذربایجان شرقی مثل اردبیل هم این شرایط حاکم است، از این نمونه به منطقه ارسباران می‌توان اشاره کرد. در شمال شرقی کشور پدیده غالب وزش باد خواهد بود. این پدیده سرتاسر نوار شرقی را در بر می گیرد، میزان سرعت باد در حد وقوع طوفان در شمال سیستان و بلوچستان و بخش‌هایی از خراسان جنوبی خواهد بود، جاده‌های مواصلاتی بین این دو استان و کرمان کیفیت هوا از استاندارد خارج خواهد شد بطوریکه دید افراد کم می‌شود.

وی گفت: شرق دریای عمان مواج است و احتمال وقوع رگبار، رعد و برق در ساعات بعد از ظهر در بلندیهای هرمزگان و استان فارس وجود دارد. در نوار شرقی کشور استانهایی مثل خوزستان و مناطق مرزی با عراق در ایلام، کرمانشاه و کردستان ظهور غبار دور از ذهن نیست، در مناطق مرکزی کشور از جمله جنوب سمنان، جنوب تهران، استان قم، مرکزی، شمال اصفهان، وضع به همین ترتیب است و به احتمال زیاد با نمایان شدن گرد و غبار در ساعات بعد از ظهر روبرو می شویم ولی خیلی رقیق تر از گذشته است. در ارتفاعات البرز مرکزی، مناطق شمالی سمنان، تهران، البرز، قزوین و زنجان هم ظهور ابر داریم اما احتمال وقوع بارش خیلی کم است. برای آبهای جنوبی کشور (خلیج فارس) شرایط عادی است.

(۶۴)


64
بازدیدها