افزایش دما در اکثر نقاط کشور | فیلم

کوروش محمدپور کارشناس هواشناسی گفت: در ۲۴ ساعات گذشته شدت بارندگی در سواحل به ویژه نیمه غربی­ فوق العاده بود و در شهرهای­ مانند انزلی ، آستارا، رودسر و­ کیاسر بارش ها بین ۴۰ تا ۱۶۵ میلی متر گزارش شد­­ اما امروز از شدت بارندگی ها کاسته می شود و روند افزایش دما اتفاق می افتد.

وی افزود: تا فردا دوشنبه افزایش دما در اغلب مناطق کشور رخ می دهد و فقط در نیمه و نوار شرقی کاهش دما اتفاق می افتد و کاهش دما نیز به دلیل حاکم شدن بادهای شمالی­ رخ خواهد داد که موجب خیزش گرد و خاک و حتی طوفان و شن می شود.

محمدپور گفت: در خراسان جنوبی از جمله نهبندان ، بیرجند، سربیشه، طبس و همچنین در شمال سیستان و بلوچستان اعم از زابل، هامون و هیمت اوج وزش باد را خواهیم داشت که همین شرایط در خراسان رضوی نیز ساکن است.

وی افزود: در نیمه شرقی خراسان رضوی و بخش های از شمال این استان امروز نیز زمینه برای وقوع رگبار و رعد و برق در ساعات بعد از ظهر با وجود رطوبت در منطقه شرایط مهیاست.

محمدپور گفت: برای خراسان شمالی هم همین شرایط حاکم است و از شدت ریزش ها در نوار شمالی کاسته می شود و علاوه بر سواحل خزر در آذربایجان های شرقی و غربی و اردبیل نیز بارش ها به شکل پراکنده خواهد بود.

وی با بیان اینکه در استان های کردستان، کرمانشاه و ایلام غبار شکل می گیرد افزود: جنوب شرق کشور نیز با حاکمیت باد شمالی­ هم از پدیده موسوم کاسته می شود اما همچنان بستر برای وقوع رگبار و رعد برق مهیاست که این شرایط بیشتر در جنوب سیستان و بلوچستان جنوب شرق استان هرمزگان و فارس و داراب حاکم است.

کارشناس هواشناسی گفت: آب های دریای عمان مواج است و در تهران البرز نیز طی یکی دو روز اخیر هوا خنک شده بود و از فردا دوباره گرم می شود اما همزمان با شروع بارندگی در سواحل دریای خزر هوا با تاخیر (روز سه شنبه) در تهران خنک می شود.

(۱۴)


14
بازدیدها