پیش بینی وزش باد در استان‌ تهران در سه روز آینده | فیلم

معصومه احمدی، کارشناس هواشناسی گفت: استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی در ساعات عصر امروز شاهد رعد و برق و وزش باد شدید خواهند بود و شدت بارش‌ها در بخش هایی از استان گیلان پیش بینی می‌شود که احتمال آبگرفتگی معابر هم وجود دارد.

وی گفت: در بخش‌هایی از جنوب و جنوب شرق کشور، شرق استان هرمزگان، ارتفاعات کرمان، جنوب استان سیستان و بلوچستان و نواحی کوهستانی و جنوب شرقی استان فارس نیز شاهد رگبار و وزش باد خواهیم بود.

احمدی افزود: استان‌هایی همچون قزوین، البرز، تهران، قم، مرکزی و حتی اصفهان در ساعات عصر امروز وزش باد خواهند داشت و برای سه روز آینده وزش شدید باد را در بخش هایی از مرکز و دامنه جنوبی البرز پیش بینی می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه بارندگی در بخش‌های شمالی کشور موجب کاهش ۴ تا ۶ درجه ای دما خواهد شد، گفت: با افزایش سرعت وزش باد در بخش‌های جنوبی نیز شاهد مواج شدن و تلاطم دریای عمان و خلیج فارس و تنگه هرمز خواهیم بود.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: آسمان تهران امروز صاف همراه با افزایش سرعت باد است و دمای هوا در گرم ترین زمان به ۴۰ تا ۴۱ درجه می رسد.

(۵۵)