کاهش دما در استان‎‌های ساحلی دریای خزر | فیلم

طبق اعلام سازمان هواشناسی، با شمالی شدن سوی جریان های هوا امروز در استان‌های ساحلی دریای خزر انتظار کاهش دما بین دو تا چهار درجه را داریم.

در دیگر نقاط کشور تغییر دمایی چندان قابل توجه نیست و در یکی دو روز آینده نیز برای روزهای پایانی هفته در غالب نقاط کشور گرم شدن هوا کاملا محسوس خواهد بود.

از لحاظ بارندگی پیش بینی می‌شود در ساعات بعد از ظهر امروز حتی در ساعات بعد از ظهر فردا احتمال رگبار و رعد و برق در شهرهای شمالی، آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل و گیلان و مازندران، بخش هایی از گلستان، ارتفاعات شرقی استان تهران، همین طور ارتفاعاتی از استان های سمنان، گلستان و خراسان شمالی شرایط برای رگبار و رعد و برق و بادهای شدید اما موقتی فراهم شود.

البته بارش های این موقع از سال می تواند در ارتفاعات البرز و در استان های گیلان و مازندران به ویژه در سراشیبی منجر به روان آب ها و آبگرفتگی معابر شود.

در نیمه شرقی کشور عمدتا پدیده غالب وزش باد است که عمده آن در زابل خواهد بود و می تواند منجر به خیزش گرد و خاک شود.

سرعت وزش باد در بخش های جنوب غربی کشور گاهی مناطقی از بوشهر را در برمی‌گیرد که منجر به خیزش گرد و خاک می شود و سرعت باد طوری است که در دریای خلیج فارس آب ها مواج و متلاطم می شود و ارتفاع آب تا دو و نیم متر می‌رسد.

(۲۴)