پرداخت یارانه، حقوق شاغلان و بازنشستگان قبل‌ از عید فطر | فیلم

دکتر محمد باقر نوبخت در نشست خبری هفتگی خود با تقدیر از حضور مردم در راهپیمایی روز قدس، اظهار داشت: فصل مشترکی بین همه ادیان و ملت‌ها برای برداشتن ظلم از مردم فلسطین ایجاد شده است که با این نمادهای انساندوستی که در روز قدس مشخص شد، امیدواریم جامعه انسانی روزهای بهتری داشته باشد و شاهد برقراری عدالت باشیم.

وی با بیان اینکه دولت خود را برای عید فطر آماده کرده است و بهترین تبریک دولت به ملت، پرداخت بخشی از معوقات است، گفت: قبل از عید فطر همه حقوق شاغلان و بازنشستگان را در رابطه با یارانه‌ها پرداخت می‌کنیم.

سخنگوی دولت ادامه داد: با اینکه رقم سنگینی است، اما تاکید رئیس‌جمهور بر پرداخت آن است که در روزهای آینده قبل از عید فطر همه حقوق ها را با درصد افزایش پرداخت خواهیم کرد.

وی گفت: مقدمات میان سازمان برنامه و بودجه و خزانه انجام شده است تا دستور رئیس‌جمهور اجرایی شود و حقوق بازنشستگان عزیز، یارانه‌ها و حقوق کارکنان دولت که رقم سنگینی است، همه این حقوق به اضافه درصدی که افزایش یافته‌اند تا قبل از عید فطر پرداخت شود.

نوبخت با تاکید بر اینکه درصد افزایش یافته در حقوق‌ها نیاز به استفساریه مجلس شورای اسلامی داشت، افزود: ‌این موضوع دو ماه به تعویق افتاد که امیدوارم این احکام صادر شود و ما بتوانیم تا روز پنجشنبه حقوق‌ها را واریز کنیم.

سخنگوی دولت با بیان اینکه درباره حقوق بازنشستگان شاهد افزایش ۱۰ درصدی آن هستیم،‌ اظهار کرد: بازنشستگان علاوه بر حقوق، این اضافاتی را که اعلام کردیم نیز دریافت خواهند کرد و ما برای همسانسازی خودمان را موظف می‌دانیم که وضع قبل را جبران کنیم و در همین زمینه به مجلس لایحه‌ای دادیم که علاوه بر سنوات، همسانسازی هم انجام شود که شورای نگهبان نپذیرفت اما دولت تاکید دارد که این اتفاق بیفتد.

وی با اشاره به متوسط فروش نفت ایران گفت: متوسط فروش نفت ما در حال حاضر ۶۳ تا ۶۴ دلار در هر بشکه است و این نسبت به زمانی که نفت را بالای بشکه‌ای ۱۰۰ دلار می‌فروختیم تفاوت‌های چشمگیری دارد.

دکتر نوبخت با اشاره به اینکه تاکنون ۳۴۰۰ میلیارد تومان برای ۴۱ هزار نفر از فرهنگیان به عنوان پاداش بازنشستگی در نظر گرفته شده است، افزود: برای سایر بازنشستگان نیز ۵۴۰۰ میلیارد تومان پرداخت خواهد شد و ما با لب‌هایی خندان پول‌های بازنشستگان را می‌دهیم تا نگویند که دولت برای پول دادن به مردم عزا گرفته است.

وی ادامه داد: عمدتا پاداش بازنشستگی به فرهنگیان مربوط می‌شود که برای آنها همانطور که اشاره کردم مبلغ ۳۴۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است و برای بقیه بازنشستگان مبلغ ۱۳۰۰ میلیارد تومان پرداخت می‌شود.

دکتر نوبخت گفت: با وزیر آموزش و پرورش هم صحبت کردیم تا در نیمه اول سال این مبلغ را پرداخت کنیم و امیدواریم تا پایان شهریور ماه همه پاداش‌ها پرداخت شود البته کاش توانایی دولت این بود که همین حالا بگوییم امروز همه این مبالغ را پرداخت می‌کنیم اما به هر حال محدودیت داریم وگرنه هیچ دولتی نیست که نخواهد پول بازنشستگان را پرداخت کند.

(۱۰۸)


108
بازدیدها