تداوم بارش‌ باران و رگبارهای بهاری در کشور | فیلم

مرتضی ضرابی، کارشناس هواشناسی گفت: امروز در بخش هایی از شمال شرق کشور و دامنه های البرز در استان هایی همچون آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، سمنان، خراسان شمالی، زنجان، قزوین، البرز و تهران شاهد تداوم رگبار های بهاری و بارش خواهیم بود.

وی ادامه داد: شدت بارش ها از بعدازظهر امروز همراه با وزش بادهای شدید و موقتی همراه است که می تواند به سیلاب و آب گرفتگی در بخشهایی از استان آذربایجان غربی، نیمه شمالی آذربایجان شرقی، دامنه های البرز در استانهایی همچون مازندران ، گلستان، سمنان و تهران منجر شود و برای نیمه شرقی کشور نیز افزایش سرعت بادهای ۱۲۰ روزه را خواهیم داشت.

کارشناس هواشناسی افزود: در مناطقی همچون خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان وزش باد با گرد و غبار همراه خواهد بود ، البته در دامنه های جنوبی البرز و بخشهای جنوبی تهران در مناطقی همچون قم، اصفهان و سمنان نیز وزش باد منجر به گرد و خاک خواهد شد.

ضرابی، تصریح کرد: آب های خلیج فارس در بخش های مرکزی، شرقی، تنگه هرمز و حتی دریای عمان انتظار داریم آب به صورت مواج و متلاطم باشد و ارتفاع موج بین یک و نیم تا دو متر خواهد بود به صورتی که شرایط برای تردد قایق ها و شناورهای سبک نخواهد بود و آب های دریای خزر نیز به مدت ۲۴ ساعت از بعد از ظهر امروز مواج پیش بینی می شود و ارتفاع موج ها در برخی مناطق بین یک تا دو متر است.

کارشناس هواشناسی خاطرنشان کرد: شدت بارش ها برای روز چهارشنبه نیز پیش بینی می شود به صورتیکه عمدتا در دامنه های البرز در استان هایی همچون مازندران، گلستان، سمنان، خراسان شمالی و مناطق شرقی کشور و ارتفاعات شرق استان تهران پیش بینی می شود.

ضرابی، گفت: در نیمه جنوبی کشور عمدتاً روند افزایش دما به صورت نسبی و جزئی ادامه خواهد داشت.

منبع: صدا و سیما

(۴۱)