ورود موج جدید بارشی از شنبه به کشور | فیلم

محمد اصغری، کارشناس هواشناسی گفت: در ساعات گذشته شاهد رگبار و رعد و برق در مناطق شمال شرق کشور بودیم که همراه با رگبار و رعد و برق بود و در واقع می‌توان به استان های شمالی، بخش‌هایی از گلستان، ارتفاعات سمنان و شمال خراسان رضوی اشاره کرد.

وی گفت: این وضع را امروز پنجشنبه بعد از ظهر خواهیم داشت و در آذربایجان شرقی و غربی این شرایط جوی حاکم می شود به ویژه در نواحی شمالی برای ارتفاعات البرز و همین طور بلندی‌های گیلان و ارتفاعات مازندران و گلستان در ساعات بعدازظهر این شرایط جوی انتظار می رود.

اصغری افزود: نوسانات دمایی امروز نسبت به دیروز خیلی قابل توجه نخواهد بود اما امروز پدیده غالب به ویژه در نواحی شرقی کشور وزش باد است که می تواند به افزایش سرعت باد به حد خیزش گرد و خاک و توفان به ویژه در مناطق زابل و نهبندان منجر شود.

وی گفت: در خوزستان، ایلام و بوشهر کانون های داخلی و خارجی در حال فعالیت هستند و دامنه فعالیت آنها بیشتر می شود و این وضع تا روز سه شنبه ادامه دارد.

کارشناس هواشناسی ادامه داد: با این شرایط آب های خلیج فارس به ویژه نیمه غربی امروز مواج می‌شود و در سواحل بوشهر ارتفاع موج تا ۲۸۰ سانتی متر هم می تواند، برسد.

اصغری گفت: از غروب روز جمعه با ریزش دمای سرد کاهش دما اتفاق می افتد که تا روز شنبه ادامه دارد؛ امروز گرم ترین روز در کشور است و روز یکشنبه و دوشنبه خنک ترین روز را تجربه خواهیم کرد.

وی افزود: همچنین از روز شنبه موجی به کشور وارد می‌شود که بیشترین فعالیت آن در ارتفاعات است و در آذربایجان های شرقی و غربی، زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان، خراسان شمالی و رضوی به همراه سواحل دریای خزر باید منتظر پدیده های آسمانی باشیم.

۰۰:۰۰۰۲:۴۷

(۱۳۴)


134
بازدیدها