هواشناسی: شدت بارش‌های امروز منجر به بروز سیلاب و آبگرفتگی معابر می‌شود | فیلم

مرتضی ضرابی، کارشناس هواشناسی افزود: امروز و فردا همچنان شاهد رگبارهای بهاری در بخش هایی از شمال غرب و غرب کشورمان، دامنه‌های جنوبی البرز، استان های ساحلی خزر، بخش هایی از مرکز، دامنه های مرکزی زاگرس و همچنین شمال شرق کشور خواهیم بود.

وی گفت : شدت بارش‌ها امروز منجر به بروز سیلاب و آبگرفتگی معابر عمومی می شود که در بخش های شمالی آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، شمال خراسان رضوی، مناطقی از خراسان شمالی، لرستان و استان مرکزی خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: امروز هموطنان از رفتن به ارتفاعات به ویژه در ساعات عصر خودداری کنند چرا که خطر صاعقه و آذرخش در کمین است.

وی گفت: پدیده دیگر وزش باد است که عمدتاً نیمه شرقی کشور، بخش هایی از جنوب شرق، شرق، بخش هایی از یزد، اصفهان، قزوین، سمنان، تهران و البرز را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

کارشناس هواشناسی با اشاره به کاهش دما در برخی نقاط کشور تصریح کرد: از امروز در استان‌های ساحلی خزر، روند کاهش دما آغاز شده است که پیش بینی می کنیم فردا دمای هوا ۵ تا ۱۰ درجه در این نقاط کاهش پیدا کند و همراه با بارندگی خواهد بود.

ضرابی ادامه داد: فردا خنکی هوا در تهران، زنجان، البرز و قزوین با کاهش دمای بین ۴ تا ۷ درجه احساس خواهد شد.

وی افزود: تمرکز بارش ها در تهران، شمال خراسان رضوی، زنجان، قزوین، البرز، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، لرستان و استان مرکزی خواهد بود.

کارشناس هواشناسی گفت: امروز آب های دریای خزر مواج و متلاطم پیش بینی می‌شود.

منبع: صدا و سیما

(۹۵)


95
بازدیدها