پیش بینی بارش‌های سنگین برای سه شنبه و چهارشنبه در تهران | فیلم

محمد اصغری، کارشناس سازمان هواشناسی گفت: روز گذشته در استان های مرتبط با کوه‌های زاگرس که رکورددار آن کوهدشت لرستان، اقلید و آباده است، بارش‌ها بیشتر بود و امروز نیز در مناطق مرتبط با کوههای زاگرس و البرز مرکزی بارش‌ها ادامه دارد.

وی گفت: آذربایجان شرقی و غربی به ویژه جنوب آن اردبیل و زنجان که در بیشتر مناطق با آب روان روبرو بود بارش داشتیم که امروز هم این شرایط را خواهند داشت.

اصغری ادامه داد: در استان مرکزی و قم زمینه برای وقوع بارش‌ها فراهم است.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: در استان اصفهان امروز و فردا شرایط برای بارش‌ها و جاری شدن رواناب مهیاست و در همدان و چهارمحال و بختیاری و لرستان و همچنین شمال و شرق خوزستان بارندگی‌ها قابل توجه خواهد بود.

وی افزود: در کرمانشاه، ایلام (ضعیف) کردستان، قزوین، البرز و یزد بارندگی خواهیم داشت و هر چه به سمت شرق برویم بارش ها ضعیف تر خواهد شد.

اصغری گفت: برای جنوب شرق بارش‌ها ضعیف است اما هوای خلیج فارس و تنگه هرمز برای ساعاتی غبارآلود خواهد بود و آب ها را مواج پیش بینی می کنیم.

وی افزود: روز دوشنبه هوای آرامی در پیش داریم اما با وجود رطوبت در منطقه از بعدازظهر دوشنبه بارشها اتفاق می افتد و موج جدیدی نیز سه شنبه وارد کشور می شود و هر چند که زمان و بازه زمانی فعالیت این موج کوتاه است اما بارشهای ناشی از آن قابل توجه خواهد بود.

وی گفت: امروز صبح در تهران بارندگی داشتیم و برای روزهای سه شنبه و چهارشنبه نیز بارش‌ها در تهران سنگین تر خواهد بود و آخر هفته نیز هوا آرام است و روند افزایش دما اتفاق می افتد اما از دوشنبه هفته بعد شیب ملایم کاهش دما را خواهیم داشت.

(۱۴۴)


144
بازدیدها