تداوم بارندگی در اغلب مناطق کشور | فیلم

معصومه احمدی افزود: سامانه بارشی فعال وارد کشور شده است و امروز در غرب، جنوب غرب، دامنه های زاگرس، بخش هایی از جنوب، مرکز و شرق کشور بارندگی خواهیم داشت.

وی گفت: اوج بارندگی امروز در اصفهان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، مناطقی از استان گلستان، همدان، مرکزی، کرمانشاه و ایلام بارندگی پیش بینی می شود که شدت بارش ها موجب آبگرفتگی معابر عمومی و طغیان رودخانه ها خواهد شد.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: در مناطق شمالی  امروز بارندگی ها با شدت بیشتری در استان های مازندران و سمنان پیش بینی می شود.

احمدی افزود: با توجه به وقوع پدیده صاعقه و رعد وبرق در برخی نقاط کشور که با خسارتی نیز همراه بوده است، پیش بینی می‌کنیم همچنان این پدیده در استان های اصفهان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، لرستان و مرکزی استمرار داشته باشد و هموطنان ما در این مناطق باید از تردد غیرضروری در مناطق خارج شهر و دشت ها خودداری کنند.

وی گفت: با توجه به اینکه سامانه بارشی به سمت جنوب و شرق کشور در حال حرکت است، برای مناطقی مانند بوشهر، فارس، هرمزگان، کرمان، قزوین، البرز، خراسان رضوی و خراسان شمالی بارندگی پیش بینی می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: برای فردا یکشنبه و همچنین دوشنبه بارندگی ها در بیشتر نقاط کشور ادامه می یابد و نقشه های هواشناسی نشان می دهد روز سه شنبه هم سامانه بارشی جدید وارد کشور می شود.

احمدی گفت: آسمان تهران امروز ابری همراه با بارش است و به نظر نمی رسد دمای هوا بالاتر از ۱۷ تا ۱۸ درجه برسد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

(۳۲)