اعلام تمهیدات ترافیکی روز ۲۲ بهمن | فیلم

سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در کمیته انتظامی ـ ترافیکی مراسم راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن به تمهیدات و تدابیر پیش‌بینی‌شده اشاره کرد و اظهار داشت: این تمهیدات برای آن است تا بتوانیم تسهیلاتی برای حضور هرچه باشکوه‌تر مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن فراهم کنیم و مردم بتوانند در نزدیک‌ترین مسیر راهپیمایی از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده کنند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ بابیان اینکه امسال نیز مسیر اصلی راهپیمایی از میدان امام حسین(ع) تا میدان آزادی است، گفت: محدودیت‌ها به تناسب حرکت جمعیت در طول مسیر اعمال خواهد شد؛ عمده محدودیت از میدان فردوسی تا میدان آزادی خواهد بود.

وی با تأکید دوباره بر این مطلب که عمده محدودیت‌ها صرفاً برای تأمین امنیت و ایمنی راهپیمایان خواهد بود از شهروندان درخواست کرد که برای حضور در راهپیمایی حتماً از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده کنند.

این مقام ارشد پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت با اعلام این مطلب که مأموران پلیس راهور در آماده‌باش صد درصدی در آن روز خواهند بود، گفت: محدودیت‌های تردد در معابر منتهی به میدان آزادی در دو نوبت اعمال خواهد شد؛ یکی در ساعت ۲۲ شب مورخه ۲۱ بهمن و دیگری در ساعت ۶ صبح مورخه ۲۲ بهمن.

سردار مهماندار به موتورسیکلت‌سواران توصیه کرد که حتماً از سرویس حمل‌ونقل عمومی استفاده کنند یا موتورهای خود را در خیابان‌های فرعی پارک کنند؛ چراکه مأموران پلیس به آنها اجازه ورود به محدوده راهپیمایی را نخواهند داد.

سردار مهماندار محدودیت های تردد و توقف در طول برگزاری راهپیمایی مراسم ۲۲ بهمن را به شرح ذیل اعلام کرد.

۱- محدودیت های تردد در معابر منتهی به میدان آزادی:
الف) محدودیت های تردد ساعت ۲۲۰۰ شب مورخه ۲۱/۱۱/۹۶ بشرح ذیل خواهد بود: (مرحله اول)
رینگ داخلی میدان آزادی در ۴ مقطع ذیل منتهی به میدان آزادی محدودیت اعمال خواهد شد:
۱- خیابان آزادی در مسیر شرق به غرب از ابتدای خیابان شهید برادران عزیزی به سمت غرب
۲- جاده مخصوص غرب به شرق از ابتدای راستگرد مخصوص به آیت اله سعیدی به سمت میدان
۳- بزرگراه جناح از خیابان دانش به سمت جنوب
۴- دسترسی رینگ خارجی ضلع جنوب میدان آزادی به رینگ داخل میدان

ب) محدودیت های تردد ساعت ۰۶۰۰ مورخه ۲۲/۱۱/۹۶ بشرح ذیل خواهد بود: (مرحله دوم)
۱- طول خیابان آزادی از میدان آزادی تا میدان انقلاب، در ادامه افزایش به سمت خیابان انقلاب اسلامی از میدان انقلاب تا میدان فردوسی و گسترش محدوده به سمت میدان امام حسین(در صورت نیاز و با نظر فرماندهان) و همچنین طول جاده مخصوص کرج از دوربرگردان تأمین اجتماعی (بعد از پل ستاری) تا میدان آزادی.
۲- طول بزرگراه محمد علی جناح از فلکه دوم صادقیه تا میدان آزادی.
۳- طول بزرگراه آیت اله سعیدی از میدان فتح تا میدان آزادی.
۴- در کلیه رمپ و لوپ های پل غیرهمسطح بزرگراه شیخ فضل اله ورودی به بزرگراه محمد علی جناح.
۵- بزرگراه نواب جنوب به شمال از میدان جمهوری تا خیابان آزادی و خیابان توحید در مسیر شمال به جنوب از میدان توحید تا خیابان آزادی به هنگام افزایش تردد راهپیمائی کنندگان.
۶- بزرگراه یادگار امام(ره) از خیابان تیموری تا دوربرگردان ضلع جنوبی به سمت خیابان آزادی.
۷- خیابان حبیب اللهی وخیابان اکبری و بلوار برادران شهید عزیزی از آخرین تقاطع به جنوب تا خیابان آزادی.
۸- خیابان برادران شهید رحمانی از میدان رحمانی تا جاده مخصوص کرج.
۹- خیابان کارگر در حدفاصل خیابان جمهوری تا بلوار کشاورز (حرکتهای خلاف جهت خیابان لبافی نژاد به سمت شمال کنترل گردد).
۱۰- طول خیابان فردوسی در حدفاصل خیابانهای جمهوری تا سمیه (حرکتهای خلاف جهت در طول خیابان قرنی از خیابان طالقانی و سمیه کنترل گردد.
۱۱- طول خیابان ولیعصر در حدفاصل خیابان جمهوری تا طالقانی.
۱۲- مسیرهای عمود بر خیابان آزادی در ضلع شمالی شامل: خیابان دکتر قریب شمالی، خیابان اسکندری شمالی(از خیابان فرصت شیرازی به سمت خیابان آزادی)، خیابان رودکی شمالی و خیابان خوش شمالی(از خیابان نیایش تا آزادی).
۱۳- مسیرهای عمود بر خیابان آزادی در ضلع جنوبی شامل: خیابان جمالزاده، خیابان نوفلاح، خیابان زارع و خیابان اوستا و ساسان به سمت خیابان آزادی ـ خیابان اسکندری جنوبی ـ خیابان رودکی جنوبی و خوش جنوبی از کلهر به سمت شمال تا خیابان آزادی، خیابان جیحون از بهنود به سمت شمال تا خیابان آزادی.
۱۴- مسیرهای عمود بر خیابان انقلاب در ضلع شمالی شامل: خیابان استاد نجات اللهی و خیابان حافظ از سمیه به سمت جنوب (بار شمال به جنوب حافظ از ابتدای پل به سمت روی پل هدایت خواهد شد)، خیابان فلسطین، وصال شیرازی و خیابان قدس از طالقانی به سمت جنوب و خیابان ۱۶ آذر از بلوار کشاورز و پورسینا.
۱۵- مسیرهای عمود بر خیابان انقلاب در ضلع جنوبی شامل: خیابان خارک از استاد شهریار، خیابان ابوریحان، خیابان رازی، خیابان دانشگاه ـ خیابان ۱۲ فروردین ـ خیابان منیری جاوید از دکتر لبافی نژاد به سمت شمال تا خیابان انقلاب.

۲- محدوده های ممنوعیت توقف و پاکسازی معابر:
۱- طول بزرگراه جناح از میدان آزادی تا فلکه دوم صادقیه در هر دو مسیر.
۲- طول جاده مخصوص از میدان آزادی تا پل اکباتان در هر دو مسیر.
۳- طول بزرگراه آیت اله سعیدی از میدان آزادی تا میدان فتح در هر دو مسیر.
۴- طول خیابان آزادی از میدان آزادی تا میدان فردوسی و در ادامه تا میدان امام حسین(ع) در هر دو مسیر.

(۴۳)


43
بازدیدها