خبرهای خوش وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه هیأت دولت | فیلم

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز چهارشنبه پس از جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز بنا شد، سند استراتژیک جمهوری اسلامی ایران در اقتصاد دیجیتال ظرف یک ماه آینده از طرف وزارت ارتباطات در کمیته ای که با حضور سایر وزرا و مرکز ملی فضای مجازی تدوین شود و برای بررسی به دولت فرستاده شود تا در ۶ ماه آینده بتوانیم سند توسعه اقتصاد دیجیتال را در کشور داشته باشیم.
آذری جهرمی خاطر نشان کرد: به نظر می رسد با این گام هایی که در پیش رو داریم، بتوانیم در لایه خدمات به سمتی حرکت کنیم که بتوانیم خدمات مورد نیاز داخل کشور را بومی سازی کنیم.

آذری جهرمی درباره تصمیمات امروز هیات دولت توضیح داد: امروز تصمیمی در دولت درباره شکایت از کسب و کارهای نوپا از جمله سایت های کاریابی در دولت گرفته شد و بر اساس آن پیش از طرح این موارد در مراجع قضایی در کمیته ای به مسئولیت معاونت حقوقی رییس جمهوری و با عضویت نمایندگانی از وزارت ارتباطات، کار و معاونت علمی رییس جمهوری بررسی و سپس به دستگاه قضایی ارجاع می شود.
وی تصریح کرد: این کار تضمینی برای فعالیت کسب وکارهای نوپا است تا بخشی از موانع آنها برطرف می شود.

وزیر ارتباطات همچنین گفت: با موافقت رییس جمهوری بنا شد که ۵ هزار میلیارد ریال طی دوسال پیش رو برای توسعه خدمات و کسب و کارهای نوپا و کسانی که در این عرصه فعالیت می کنند، تامین منابع کنیم و این منابع مالی هم می تواند بصورت مستقیم در اختیار بنگاه ها قرار گیرد و هم می تواند به صندوق تضمین سرمایه های خطرپذیر تزریق شود.
آذری جهرمی گفت: در جلسه ای حوزه های مختلفی که در سه هفته آینده وزارت ارتباطات با مرکز ملی فضای مجازی خواهد داشت، این حوزه ها اعلام می شود که یک انرژی خوبی به بخش دانش بنیان و جوانانی که می خواهند خدمات را توسعه دهند، تزریق شود.
وی درباره حمایت از پیام رسان های داخلی نیز گفت: در موقعیتی که پیش آمد، امتحان شد و آزمون خوبی برای بخش پیام رسان های داخلی بود که نقاط قوت و ضعف آنها دیده شود؛ در هر صورت برای تقویت آنها سند مصوبی را شورای عالی فضای مجازی دارد که هرکدام از دستگاه ها و وزارتخانه ها از جمله ارتباطات، وزارت ارشاد، قوه قضاییه و صداوسیما تکالیفی دارند.
وزیر ارتباطات خاطر نشان کرد: ما در وزارت ارتباطات عمده تکالیف خود را انجام دادیم و گزارش خود را به مرکز ملی فضای مجازی داده ایم و تکالیف باقی مانده را نیز در کوتاه مدت تکمیل خواهیم کرد. اما همه کار، تنها این سند و چشم انداز نیست بلکه بحث تکنولوژی است و به نظر می رسد که ما باید استراتژی خود را در دو عرصه یعنی تقویت همزمان این پیام رسان ها و ایجاد رقابت در بازار برای خروج از انحصار شرایط فعلی بگذاریم.
آذری جهرمی خاطر نشان کرد: شبکه ملی اطلاعات سه بخش است که یکی شامل زیر ساخت که بخش عمده آن مربوط به وزارت ارتباطات است و لایه بالای بخش زیر ساخت، بخش خدمات است و درنهایت بخش محتوی است که در بخش سوم شبکه ملی اطلاعات قرار دارد.

(۳۸)


38
بازدیدها