علی ربیعی اعلام کرد برخی ابهامات داستان‌سرایی ژول‌ورنی است | فیلم

علی ربیعی نماینده ویژه رئیس جمهور و رئیس کمیته پیگیری حادثه نفتکش سانچی در نشست خبری که صبح امروز برگزار شد، با اشاره به حادثه نفتکش سانچی گفت: این حادثه در ۵٠ سال گذشته بی سابقه بوده است.وی افزود: این حادثه بدون پیش بینى و ناگهانى اتفاق افتاد، البته شکل شهادت عزیزانمان همراه با وجود آتش و سم در نفتکش سانچى بر عمق حادثه افزود.

ربیعی تصریح کرد: همه اظهارنظر‌ها درخصوص این رابطه جمع آورى شده و قطعا به ابهامات پاسخ می‌دهیم.

رئیس کمیته پیگیری حادثه نفتکش سانچی ادامه داد: پس از اطلاع از وقوع حادثه، کار بررسی و پیگیرى آغاز شد و وزارت نفت، وزارت راه، وزارت امور خارجه و بنده باتوجه مسئولیت‌هایمان حادثه سانچى را بررسی و پیگیرى کردیم.

ربیعی تصریح کرد: در فضاى مجازى گفته شده محموله سانچى براى کره شمالى بوده و آمریکا با موشک، این نفتکش را مورد اصابت قرارداده است در حالى که این موضوع صحت ندارد و دروغ واضحى بیش نیست.وی افزود: متاسفانه این داستان سرایی هاى “ژول ورنى” در فضاى مجازى مطرح شده است اما کسانى که این موضوع را مطرح کردند، اطلاعى از دریانوردى و مسائل بین الملل ندارند.

رئیس کمیته پیگیری حادثه نفتکش سانچی اظهار کرد: محموله نفتکش سانچى براى کره جنوبی بود و بارنامه آن هم موجود است، این کشور هم به صورت رسمى این موضوع را تایید کرده است. محموله سانچى براى کره جنوبی بود و بارنامه آن موجود است و این کشور هم به صورت رسمى تایید کرده محموله سانچى به آن تعلق دارد.

ربیعی تاکید کرد: اگر آمریکا با موشک سانچى را هدف قرار می‌داد آیا در فضاى بین‌المللى کنونى این موضوع قابل پنهان کردن بود؟ همکاران من از کشتى ای که با سانچى تصادف کرده عکس و فیلم تهیه کردند.

همچنین رئیس سازمان بنادر و دریانوردی در نشست خبری کمیته ویژه رسیدگی به حادثه نفتکش ایرانی گفت: هیچ مستندی درباره خاموش بودن سیستم موقعیت یاب وجود ندارد و اصلا نمی شود که از آن استفاده نکرد.وی افزود: هر دو کشتی از این سیستم استفاده می کردند و همه این اطلاعات از طریق جعبه سیاه قابل استخراج است.

(۴۴)


44
بازدیدها