۷۰۰ مدرسه در تهران باید تخریب شوند | فیلم

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه شهر تهران در بحث فضای آموزشی جزو فقیرترین استان‌هاست، گفت: دیوار ۷۰۰ مدرسه شهر تهران حتی با وزیدن طوفان نیز می‌ریزد. عباسعلی باقری مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در خصوص «آخرین وضعیت مدارس شهر تهران»، اظهار داشت: دیوار ۷۰۰ مدرسه تهران حتی با طوفانی می‌ریزد.

وی ادامه داد: مدارس غیردولتی حداقل استانداردها را رعایت می‌کنند؛ البته باید این مدارس نیز استانداردهای خود را بالا ببرند.

باقری در خصوص «روند مقاوم‌سازی مدارس شهر تهران»، گفت: با روندهای موجود اتفاقی در این خصوص نمی‌افتد؛ چرا که اعتبار مورد نیاز تأمین نمی‌شود؛ برای نمونه اگر برای ۷۰۰ مدرسه یاد شده ۲ میلیارد تومان برای بازسازی درخواست کنیم، در مجموع ۱۵۰۰ میلیارد تومان مورد نیاز است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران اضافه کرد: کمبود فضای آموزشی در تهران وجود دارد و در حال حاضر حدود ۳۴ درصد کلاس‌های ما بین ۳۳ تا ۳۷ دانش‌آموز دارد که باید این تعداد به ۳۰ دانش‌آموز برسد. وی بیان داشت: در قانون برنامه ششم توسعه ۳ هزار میلیارد تومان برای تخریب و بازسازی مدارس پیش‌بینی شده است اما تا به امروز این اعتبار عملیاتی نشده و باید موانع قانونی برطرف شود.

باقری با اشاره به اقدامات خیرین مدرسه‌ساز در شهر تهران، خاطرنشان کرد: خیرین شهر تهران برای ساخت مدارس به شهرستان‌ها می‌روند، اما باید تأکید کنم شهر تهران در فضای آموزشی جزو فقیرترین استان‌هاست.

منبع : فارس

(۲۰)