آموزش درست کردن کوکی کرم دار مناسب مهمانی ها | فیلم

مواد لازم برای تهیه کوکی کرم دار:

آرد: دو و یک دوم لیوان
جوش شیرین : یک و یک چهارم ق چ
نمک :یک دوم ق چ
روغن یا کره آب شده :یک پیمانه
شکر قهوه ای: یک و یک دوم پیمانه
رنگ خوراکی قرمز : یک ق غ سر پر
تخم مرغ : یک عدد
زرده تخم مرغ : یک عدد
خامه ترش: یک ق غ
بکینگ پودر :یک ق چ
چیپس شکلاتی: یک پیمانه

طرز تهیه کوکی :

ابتدا شکلات را آب کنید و داخل قیف بریزید ، سپس به اندازه ی دایره های کوچک روی کاغذ روغنی بریزید و داخل فریزر فرار دهید تا خودش را بگیرد.
سپس دو و یک دوم لیوان آرد + یک و یک چهارم ق چ جوش شیرین + یک دوم ق چ نمک را مخلوط کنید و سپس یک پیمانه روغن یا کره آب شده + یک و یک دوم پیمانه شکر قهوه ای + یک دوم پیمانه شکر قهوه ای + یک ق غ سر پر رنگ خوراکی قرمز را با مواد مخلوط کنید .
یک عدد تخم مرغ + یک عدد زرده تخم مرغ + یک ق غ خامه ترش + یک ق چ بکینگ پودر + یک پیمانه چیپس شکلات را به مواد اضافه کنید و کاملا مخلوط کنید .

طرز تهیه خامه ترش:

یک لیوان ماست را داخل قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا گرم شود سپس یک لیوان خامه را به آن اضافه کنید و مخلوط نمایید ، پس از اینکه داغ شد از روی حرارت بردارید و کناری قرار دهید تا سرد شود سپس داخل شیشه تمیزی بریزید و در یخچال قرار دهید.
نکته ها : بهتر از ماست پر چرب و غلیظ برای تهیه خامه ترش استفاده کنید ، دقت کنید که سس نجوشد و فقط داغ شود ( داغ به اندازه ای که دست تان را نسوزاند ) ، خامه ترش تا یک هفته داخل یخچال قابل نگهداری و مصرف میباشد.
مانند ویدیو تکه های شکلات را درون مواد جای دهید و مدت ده الی پانزده دقیقه با درجه صدوهشتاد درون فر قرار دهید.

مواد لازم جهت تهیه کرم وسط شیرینی :

شکر ۴ ق غذا خوری
پودر نشاسته ۱ ق غذا خوری
شیر یک و یک دوم پیمانه
تخم مرغ ۱ عدد
وانیل شکری یک دوم ق چ
آرد ۳ ق س
نمک یک هشتم ق چ
کره ۱ ق غذا خوری

طرز تهیه :

آرد و نشاسته ونمک وشکر را در ظرفی ریخته شیر را به تدریج به آن اضافه کنید بطوری که تمام مواد خشک در شیر حل شود سپس ظرف را روی حرارت ملایم قرار داده و مرتب بهم بزنید تا به جوش آمده و غلیظ شود . ظرف را از روی حرارت برداشته بعد از چند دقیقه تخم مرغ را با همزن برقی زده وداخل مایه بریزید وبار دیگر ظرف را روی حرارت ملایم قرار دهید و قبل از جوش آمدن از روی حرارت برداشته ، وانیل و کره رابه آن اضافه کنید و در آخر بگذارید مایه خنک شده درب آنرا گذاشته در یخچال قرار دهید تا به شکل کرم سفتی در آید

 

 

(۷۸۸)