فیلم سفر دوره‌ای ظریف به آمریکای لاتین؛ کتابی که وزیر خارجه شیلی به ظریف هدیه داد

فیلم سفر دوره‌ای ظریف به آمریکای لاتین؛ کتابی که وزیر خارجه شیلی به ظریف هدیه داد

 

در سفر دوره‌ای محمد جواد ظریف به آمریکای لاتین وزیر خارجه شیلی کتابی که به ظریف هدیه داد.

محمدجواد ظریف؛ وزیر امور خارجه ایران که در سانتیاگو به سر می‌برد، امروز (پنج شنبه) برای دومین بار با «هرالدو مونیوز» همتای شیلیایی خود دیدار و گفت‌وگو کرد.
وزیر خارجه شیلی در این دیدار کتاب فعالیت‌های صلح‌آمیز شیلی در ۱۰۰ سال گذشته را به وزیر خارجه کشورمان هدیه داد.
این کتاب که درباره فعالیت های دولت شیلی در ۱۰۰ سال اخیر است، هنگام امضای تفاهم نامه همکاری سیاسی دو کشور به محمد جواد ظریف داده شد. «هرالدو مونیوز والنسویلا» در نشست خبری مشترک با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، دستیابی به توافق هسته ای میان جمهوری اسلامی ایران و گروه ۱+۵ را تبریک گفت و اطمینان داد که دوره جدیدی برای مناسبات با ایران در جهان آغاز شده است.
وی با اشاره به اینکه پس از برداشتن تحریم ها در یک سال اخیر مناسبات شیلی و ایران ۲۰۰ درصد رشد کرده است، ابراز امیدواری کرد که ثمره گفت و گوها با وزیر خارجه ایران و هیات همراه تجاری وی خیلی زود به منصه ظهور برسد.
محمد جواد ظریف که شامگاه چهارشنبه وارد سانتیاگو شده است، پنج شنبه، ضمن دیدار با همتای شیلیایی خود با رئیس مجلس این کشور و برخی از نمایندگان مجلس دیدار و همچنین در همایش اقتصادی مشترک ایران و شیلی سخنرانی کرده است
13950604000518_PhotoL

(۵)


5
بازدیدها

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>