ارتش سوریه تجهیزات سنگین خود را به شمال حمص انتقال داد | فیلم

منابع میدانی سوریه می‌گویند که ارتش این کشور همه تجهیزات سنگین و نیمه سنگین خود را که اخیرا برای آزادسازی غوطه و قلمون به اطراف دمشق ارسال کرده بود، به شمال استان حمص فرستاده است و عملیات در این منطقه به‌زودی شروع می‌شود.

رسانه‌های سوری از تحرکات ارتش سوریه برای آغاز عملیات جدید در شمال استان حمص خبر می‌دهند.

منابع میدانی یکشنبه گفتند که ستون‌های نظامی بزرگی که برای آزادسازی منطقه غوطه شرقی شهر دمشق و قلمون به این مناطق اعزام شده بودند، طی ۲۴ ساعت گذشته این شهر را به مقصد استان حمص ترک کردند.

فعالان سوری عبور این ستون‌های نظامی را از بزرگراه «حمص-دمشق» رصد کرده‌اند.

این منابع میدانی به وبگاه «مراسلون» گفته‌اند که ستون‌های نظامی شامل بیش از ۱۰۰ خودروی مجهز به مسلسل، ده‌ها کامیون حامل تانک و عراده توپ، کامیون‌های حمل مهمات، توپ‌های خودکششی، راکت‌انداز‌های «Smerch» و «Urgans»، خودرو‌های «بی.ام.پی» و سلاح‌های متنوع دیگری بود.

براساس این گزارش این تجهیزات نظامی برای آزادسازی منطقه ریف شمالی استان حمص ارسال شده‌اند که در اشغال گروه‌های تروریستی مانند «جبهه النصره»، شاخه سوری گروهک القاعده، «احرار الشام»، گردان‌های «الفاروق» و گردان‌های «فیلق‌الشم» و «تجمع احرار حمص» است.

وبگاه مذکور می‌نویسد پرواز بالگردهای ارتش سوریه بر فراز منطقه مذکور و انتشار اعلامیه‌هایی که در آن از غیر نظامیان خواسته‌ می‌شود منطقه را ترک کنند، حکایت از آن دارد که به زودی عملیات پاکسازی این منطقه از تروریست‌ها شروع خواهد شد.

منبع: فارس

(۵۷)