۵۰۰ بنز برای کاروان ملک‌سلمان! /عکس

این درحالی است که گفته شده ۵۰۰ دستگاه خودروی مرسدس بنز برای تردد وی و هیات همراهش در ترکیه اختصاص داده شده است.

268295_495

به گزارش شبکه اسکای نیوز، طبق اعلام دفتر ریاست جمهوری ترکیه، سلمان بن عبد العزیز، پادشاه عربستان از امروز سفر چند روزه‌ای را به ترکیه آغاز می‌کند. این سفر به دعوت رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه صورت می‌گیرد و تا چهارشنبه ۱۳ آوریل ادامه خواهد داشت.

پادشاه عربستان در نشست‌هایی که در این سفر با مقامات ترکیه دارد، علاوه بر بررسی روابط دوجانبه، به مسایل منطقه‌ای و بین‌المللی خواهد پرداخت.

این اولین سفر سلمان بن عبد العزیز به ترکیه پس از نشستن بر تخت پادشاهی در ژانویه ۲۰۱۵ است. همچنین این سفر در آستانه آغاز دور جدیدی از مذاکرات صلح سوریه در ژنو در این هفته صورت می‌گیرد.

به گفته منابع آگاه در دوره سفر وی به ترکیه هتل محل اقامتش بسته خواهد بود و ۵۰۰ دستگاه خودروی بنز برای انتقال وی و هیات همراهش اختصاص داده شده است. همچنین گفته می‌شود که مقامات سعودی تمامی مایحتاج خود از جمله غذا و لباس را از عربستان می آورند.

موضعگیری دو کشور ترکیه و عربستان علیه بشار اسد، رئیس جمهور سوریه همچنان ثابت است و این دو کشور از گروه‌های شورشی سوری حمایت می‌کنند.

محمد سیف الدین ایرول، استاد روابط بین الملل دانشگاه غازی آنتپ در این رابطه اظهار داشت: ترکیه و عربستان وزنه‌ای در منطقه محسوب می‌شوند و با وجود برخی اختلاف نظرها در سیاست‌هایشان شباهت زیادی با یکدیگر دارند.

ایرول افزود: این سفر می‌تواند به عنوان یک فرصت به هماهنگی بهتر سیاست‌های ریاض و آنکارا به ویژه در مورد سیاست‌های خاص منطقه کمک کند.

آنکارا و ریاض برکناری اسد را به عنوان بخشی از توافقنامه صلح که توافقنامه دیگری درباره توفق درگیری‌ها در سوریه را به دنبال خواهد داشت، می خواهند اما در مورد اینکه چه کسی باید در مرحله پس از درگیری‌ها جایگزین اسد شود، با یکدیگر اختلاف نظر دارند.

پادشاه عربستان پس از پایان دیدارهایش در آنکارا برای حضور در سیزدهمین نشست سران سازمان همکاری اسلامی به شهر استانبول خواهد رفت.

منبع:خبرایرانی

(۲۸)