سخنرانی های تد؛ داده بزرگ، داده بهتری است | فیلم

ویدئویی از مجموعه سخنرانی های تد. خودروهای بدون سرنشین تنها آغاز راه بودند. آیندۀ فناوری و طراحی دادۀ بزرگ چه خواهد بود؟ کنث کوکی ، در سخنرانی علمی هیجان انگیزی به این مطلب خواهد پرداخت: قدم بعدی در دانش بشریت و یادگیریِ ماشین چه خواهد بود.

بیگ دیتا در حقیقت بیانگر حجم زیادی از داده می باشد که آنالیز و دسته بندی آن ها به وسیله زیرساخت ها و دیتابیس های رایج مشکل می باشد. سازمان های بزرگ با انبوه اطلاعات متنوعی چون ایمیل، عکس، ویدیو، گزارشات روزانه، نوشته و اطلاعات روزانه مواجه هستند که می بایست به صورت هوشمندانه ای طبقه بندی گردند تا به سرعت و در زمان کوتاهی قابل بررسی و دستیابی باشند.

برای نمونه یک فروشگاه اینترنتی را در نظر بگیرید که بتواند با بررسی کلیک بازدیدکنندگان بر روی لینک های مختلف وب سایت، به علاقه  و سلیقه مشتریان پی ببرد و بدین سان کسب و کار خود را بهبود بخشد. یا دولت یک کشور می تواند با رصد شبکه های اجتماعی به مقابله و پیشگیری از ناهنجاری های جامعه بپردازد. نمونه بارز آن موتور جستجوی گوگل است که به دسته بندی و اولویت بندی علاقه کاربران در کشورهای مختلف می پردازد و کاربران را در دستیابی به اطلاعات مورد نظرشان راهنمایی می نماید.

(۳۸۱)