سخنرانی‌ های تد؛ چگونه گروه‌ها تصمیمات مناسبی اتخاذ می‌کنند | فیلم

سخنرانان :

دن آریلی (Dan Ariely) : اقتصاددان رفتاری

دن آریلی استاد روانشناسی و اقتصاد رفتاری در دانشگاه دوک و عضو موسس مرکز پیشرفت های بین المللی است. او نویسنده پرفروش های پیش بینی نا منطق ، عقب مانده از غیرمنطقی بودن ، حقیقت صادقانه در مورد ناسازگاری ، دلار و حس و تصمیمات شگفت انگیز است – و همچنین TED Book Payoff: منطق پنهانی که انگیزه های ما را شکل می دهد . او همچنین خالق مستند فیلم (Dis) صداقت: حقیقت درباره دروغ ها است .

وی از طریق تحقیقات و آزمایشات (اغلب اوقات سرگرم کننده و غیرمستقیم) او نیروهایی را تحت تأثیر قرار می دهد که بر رفتار انسان تأثیر می گذارند و روشهای غیرمنطقی که در آن اغلب ما رفتار می کنیم.

ماریانو سیگمن (Mariano Sigman):علوم اعصاب

ماریانو سیگمن ، فیزیکدان با آموزش ، چهره ای برجسته در علوم اعصاب شناختی یادگیری و تصمیم گیری است. به سیگمن ، یک جایزه توسعه شغلی Human Frontiers ، جایزه ملی فیزیک ، جوایز جوان بازپرس “کالج دوفرانس” ، جایزه تحلیلگر داده مقیاس پذیر IBM داده شد و محقق بنیاد جیمز اس. مک دونل است. در سال ۲۰۱۶ او برنده آکادمی علوم پستانداری شد.

موضوع سخنرانی

همه ما می‌دانیم که وقتی تصمیماتی به صورت گروهی می‌گیریم، همیشه تصمیمی بجا نیست و برخی اوقات ممکن است غلط باشد.

چگونه گروه‌ها می‌توانند تصمیمات درست بگیرند؟ به کمک همکارش دن آریلی، ماریانو سیگمان عصب شناس با اجرای آزمایش‌هایی با مردم در سراسر دنیا به بررسی این موضوع می‌پردازد که چگونه ما تعامل می‌کنیم تا به تصمیم برسیم.

در این تجربه مفرح و پر از حقیقت، او برخی از نتایج جالب را درمیان می‌گذارد و برخی پیامدهای آن را برای چگونگی اثر آن روی سیستم سیاسی ما بیان می‌کند. در زمانی که مردم به نظر بیشتر از همیشه قطبی شده اند، سیگمان ابراز می‌دارد، فهم بهتری از چگونگی تعامل و رسیدن به توافق گروه‌ها می‌تواند جرقه‌ای برای راه‌های جدید در جهت ساختن دموکراسی سالم‌تر باشد.

(۳۲۴)