روش های مراقبت از کبد | فیلم

مطالب مفید و کاربردی زیر در زمینه پزشکی و سلامت برای حفاظت از کبد را بخوانید و از دست ندهید.

بزرگترین و پیچیده ترین ارگان بدن کبد است. کبد بزرگترین غده بدن نیز محسوب می گردد که درقسمـت راسـت شکم و زیر قفسه سینه درست زیر دیافراگم قرار دارد.

وظایف کبد را می توان این چنین برشمرد:

۱- کبد مسئول بیش از ۵۰۰ کارکرد حیاتی در بدن است.

۲-بیش از یک لیتر خون در هر دقیقه از طریق کبد فیلتر میشود.

۳- تفکیک مواد مغذی از مواد زاید. سم زدایی، تجزیه مواد شیمیایی و یا تبدیل مواد شیمایی سمی و غیر قابل دفع به مواد غیر سمی و قابل دفع. (متابولیزه کرده و غیر فعال کردن سموم)

۴- یک کبد سالم قادر است ۱۰۰ درصد باکتریها و سموم را پیش از آنکه به جریان عمومی خون بدن راه یابند، از بدن دفع کند.

۵-در حفظ تعادل و تنظیم هورمونهای بدن نقش دارد.

۶- در ذخیره سازی و متابولیسم چربیها، کربوهیدرات ها و پروتئین ها نقش دارد.

۷- محل ذخیره گلوکز (قند) خون است. کبد گلوکز را تبدیل به گلیکوژن کرده و در خود ذخیره میکند. در صورت نیاز مجددا گلیوکوژن را تبدیل به گلوکز کرده و به جریان خون وارد میسازد.

۸- محل ذخیره چربی ها، ویتامین ها (به ویژه ویتامینهای A,D,E,K,B12)، املاح معدنی (آهن، فولات، مس) و سایر مواد مغذی.

۹- کبد یک کارخانه بیوشیمایی است

۱۰- کـبد صفرا را ترشح می کند.

۱۱- زدودن بیلی روبین از خون. طحال مسئول انهدام گلبولهای قرمز فرسوده و پیر است. از انهدام هموگلبوبین گلبولهای قرمز ماده ای زرد رنگ بنام بیلی روبین پدید می آید. اما این بیلی روبین نا محلول در آب در کبد به بیلی روبین قابل دفع تبدیل میگردد.

۱۲- دفع آمونیاک.

۱۳- کبد تصفیه خانه و پالایشگاه بدن است.

۱۴-در ۳ ماه نخست بارداری تولید گلبولهای قرمز در جنین منحصرا توسط کبد صورت میگیرد. از هفته ۲۴ بارداری به بعد مغز استخوان این وظیفه را بعهده میگیرد.

بد کارکردن، سوء تغذیه و استرس بیش از حد به کبد ریشه اکثر بیماری هاست.

تمام خون برگشتی از دستگاه گوارش که حاوی مواد غذایی است ابتدا به کبد میرود. بنابراین تمام غذایی که ما میخوریم توسط کبد پردازش میشود.

بیماری های شایع کبد:

۱- هپاتیت: هپاتیت به التهاب کبد اطلاق میگردد. عامل این التهاب میتواند ویروسی، باکتریایی، برخی داروها و یا ضربه مکانیکی باشد. اما از این میان هپاتیت ویروسی از همه شایع تر و خطرناکتر است. هپاتیت A و E از طریق آب و غذا، هپاتیت B از طریق خون- مایعات بدن-رابطه جنسی محافظت نشده-سوزن و سرنگ مشترک-مادر آلوده به جنین انتقال می یابد. هپاتیت B مانند ویروس HIV انتقال می یابد اما بسیار آسانتر از آن بطوری که ویروس هپاتیت B از طریق بزاق دهان نیز به آسانی انتقال می یابد. اگر بر حسب تصادف سوزن سرنگ فرد مبتلا به ویروس HIV در پوستتان فرو رود احتمال مبتلا شدن شما به این ویروس ۱ در ۲۰۰۰ (۰٫۲ درصد) میباشد اما اگر فرد مذکور مبتلا به هپاتیت B باشد احتمال مبتلا شدن شما ۱ در ۴ (۲۵ درصد) کاهش مییابد. هپاتیت C نیز عمدتا از طریق خون انتقال می یابد.

۲- کبد چرب: به تجمع سلولهای چربی در کبد اطلاق میگردد. کبد چرب در افراد چاق و دیابتی بیشتر مشاهده میگردد.

۳- سرطان کبد:در این حالت تکثیر سلولهای کبدی سریعتر از حالت معمول انجام می گیرد. هپاتیت B و C شانس ابتلا به سرطان کبد را افزایش میدهند.

۴- سیروز کبدی(تنبلی کبد): آسیب پیشرفته به کبد سیروز کبدی نامیده میگردد. در این حالت بافت طبیعی کبد به یک بافت‌ جوشگاهی‌ تبدیل میگردد. سیروز کبدی موجب میگردد تا کبد دیگر نتواند خودش را ترمیم و بازسازی کند به همین خاطر کبد بتدریج از کار می افتد. پیوند کبد تنها راه درمان سیروز کبدی میباشد. مصرف زیاد مشروبات الکلی، هپاتیت B و C، و بیماریهای خود ایمنی از عوامل ایجاد کننده سیروز کبدی میباشند. در زیر میتوانید تصویر کبد سالم (راست) و سیروز کبدی(چپ) را مشاهده کنید.

۵- سنگ کیسه صفرا: به وجود سنگ در کیسه صفرا اطلاق میگردد. سنگ کیسه صفرا عمدتا ازبلورهای کلسترول تشکیل یافته است اما در این سنگها املاح صفراوی و کلسیم نیز مشاهده میگردد. رژیم غذایی پر چرب و کم فیبر، اضافه وزن و چاقی و قرصهای ضد بارداری از عوامل بروز سنگ کیسه صفرا میباشد.

۶- یرقان(زردی): به افزایش غلظت بیلی روبین خون اطلاق میگردد. یرقان موجب زرد شدن پوست، سفیدی چشمها و غشاء مخاطی دهان میشود. این رنگ زرد در موارد شدید تر به قهوه ای میگراید. انسداد مجاری صفراوی، بیماریهای خونی (مانند کم خونی)، نارسایی های کبدی، نقصهای ژنتیکی و هپاتیت ویروسی از عوامل بوجود آورنده یرقان میباشند. مصرف غذاها و مواد شیمایی حاوی مقادیر زیاد بتا کاروتن مانند هویج نیز باعث زردی پوست میشود اما سفیدی چشم در این حالت زرد نمیشود. یرقان فیزیولوژیک در نوزادان تازه متولد شده یک امر طبیعی و بی خطر میباشد. این زردی از روز دوم و پنجم تولد در نوزاد بروز کرده و حداکثر تا دو هفته باقی میماند. علت زردی فیزیولوژیک تغییرات خونی و عدم تکامل کامل کبد نوزاد می باشد. اگر زردی پس از هفته نخست تولد در نوزاد بروز کند ممکن است بعلت شیر مادر باشد که می‌بایست شیر مادر برای چند روز قطع و سپس مجددا آغاز گردد. (البته زردی نوزادان را حتما با پزشک متخصص خود در میان بگذارید) زردی نشانه بیماریست است و نه یک بیماری.

علایم خوب کار نکردن کبد به قرار زیر می باشد:

۱- عدم تحمل غذاهای چرب و ادویه دار.

۲- افزایش وزن.

۳- سردرد تکرار شونده.

۴- سوء هاضمه.

۵- یبوست مزمن.

۶- ضایعات پوستی: اگزما، پسوریازیس و جوش دانه ها.

۷- طعم فلزی در دهان.

۸- تورم و یا درد شدید شکم.

۹- اختلالات رود ه ای، سینوسی و آلرژیک.

۱۰- سیستم ایمنی ضعیف.

۱۱- پیری زود رس.

۱۲- خستگی مزمن.

‌۱۳- خونریزی و یا کبود شدن سریع پوست.

۱۴- ادم(خیز) پاها. (تجمع پاها از مایعات)

۱۵- مدفوع آغشته به خون و یا قیر مانند و یا مدفوع کم رنگ.

۱۶- ادرار خیلی تیره.

۱۷- خارش طولانی مدت پوست.

۱۸- بی‌اشتهایی، تهوع و استفراغ و علائم شبیه آنفلوانزا.

این نکات کلیدی برای حفظ سلامتیان را حتما جدی بگیرید.

منبع: پارسی طب

(۸۸۱)