۱۰ خوراکی سالم و مفید برای سلامت کلیه‌هایتان | فیلم

شما برای ارتقای سلامت کلیه‌هایتان چه فکری کرده‌اید؟ در گام اول لازم است که سبک زندگی‌تان را بهبود ببخشید، رژیم غذایی سالمی در پیش بگیرید، نمک و چربی‌های مضر را به حداقل برسانید. ورزش کنید، سیگار نکشید و استرس را از خود دور سازید. علاوه بر این خوراکی های مفیدی هم هستند که برای سلامت کلیه‌ها و کبد مفید هستند.

لازم به ذکر است، بهبود عملکرد کلیه ها به راحتی با مصرف گزینه های غذایی سالم امکان پذیر است. بیش از ۱۰ نوع ماده غذایی گیاهی وجود دارند که منجر به حفظ سلامت این اعضای حیاتی بدن می شوند.

ثابت شده که مصرف مواد غذایی پرچرب و پردازش شده یا محصولات حیوانی، استرس زیادی به کلیه ها تحمیل می کند و منجر به افزایش تولید اسید اوریک توسط کلیه ها می شود.

 

فلفل دلمه ای قرمز

اگر از بیماری های مربوط به کلیه رنج میبرید یا میخواهید سلامتی آنها را حفظ کنید، فلفل دلمه ای قرمز را به رژیم غذاییتان اضافه کنید.‫

رنگ‌های شفاف فلفل دلمه‌ای سرشار از بهترین مواد مغذی است. فلفل دلمه‌ای منبعی غنی از ویتامین آ و ویتامین سی است که هر دوی آنها آنتی‌اکسیدان‌هایی قوی هستند. هر دوی این آنتی‌اکسیدان‌ها بر روی رادیکال‌های آزاد که اثر تخریبی روی سلول‌ها دارند،تاثیر می‌گذارند.

فلفل ‫‏دلمه ای قرمز پتاسیم کمی دارد و یک منبع عالی از ویتامین ها C و A ،B6 ، ‫‏اسیدفولیک و ‫‏فیبر است، فلفل دلمه ای قرمز ‫‏لیکوپین، آنتی اکسیدانی است که از شما در برابر ‫‏سرطان های خاص محافظت می کند.

کلم و گل کلم

حاوی ترکیبات ویژه ای هستند که به کبد در خنثی سازی سموم کمک می کنند و بار سموم روی کلیه ها را نیز کاهش می دهند. کلم ها منبع غنی از ویتامین های ث، کا، اسید فولیک، و ویتامین ب ۶ هستند و آنهم برای حمایت از سلامت کلیه ها. فیبر موجود در گل کلم به جذب بهتر مواد مغذی کمک می کند و منجر به کهش مقادیر سمومی می شود که به طور معمول از طریق کلیه ها برای دفع پردازش می شود.

سیر

سیر، پیاز و سبزیجات خانواده پیاز حاوی آلیسین هستند؛ ترکیب قدرتمندی که خواص ضد التهابی باورنکردنی دارد و به مبارزه با عفونت دستگاه ادراری می رود.

سیب

سیب منبع عالی از فیبر است و منجر به خنثی شدن سموم دستگاه گوارش می شود و بار سمی روی کلیه ها را کاهش می دهد. این میوه همچنین به کاهش کلسترول کمک می کند و با پاک کردن خون، اثرات مفید روی سیستم قلبی عروقی دارد و به کاهش التهاب کمک می کند.

کرین بری

کرین بری میوه ای است که دارای فواید زیادی است و مهمترین آنها پیشگیری از ابتلا به سنگ کلیه و معالجه عفونت های کلیه است. جدیدا محققان چینی  فواید جدید این میوه خوش رنگ را کشف کرده اند

کرین بری همچنین قادر است عفونت مخصوص معده را به نام  چند نوع آنتی بیوتیک قوی و به مدت حدود یک ماه استفاده نماید تا بتواند این عامل عفونت و باکتری مزاحم را از بین ببرد. گاهی این عفونت هر چند سالی یک بار شخص معالجه شده را دوباره بیمار میکند چون میتواند به آسانی انتقال یابد و رشد کند. علائم آلوده بودن به HBP هم دردهای مزاحم معده است که شباهت مخصوصی با زخم معده دارد و سوزش معده و ترش کردن و غیره را به همراه دارد که با آزمایش خون تشخیص داده می شود.

خانواده‌ بری‌ها

بری‌ها همان توت‌ها و میوه‌های کوچکی مانند تمشک، توت‌فرنگی، بلوبری، مورد و غیره هستند که خواص فوق‌العاده‌ای دارند.

آب این میوه ها بهترین روش طبیعی برای تمیزی و پاکسازی مثانه و کلیه‌ها است.

به عقیده‌ی محققان این میوه همچنین برای بهبود عملکرد کبد مفید است. به خاطر اینکه این میوه‌های ریز سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها و ترکیبات سم‌زدا هستند. مورد و دوستان بی‌هسته و ریزش برای دفع سموم از بدن و محافظت سلول‌ها از آسیب‌های رادیکال‌های آزاد فوق‌العاده عمل می‌کنند. این میوه‌ها از تجمع باکتری‌ها در مثانه جلوگیری می‌کنند و تأثیر زیادی در سلامت معده و روده‌ها دارند.

تغذیه مناسب کلیه

کلیه های سالم | تگ

(۷۰۸)