چگونه با آب یخ سردرد میگرنی‌مان را کنترل کنیم | فیلم

بسیاری از مردم هنگام مواجهه با سردرد به مصرف انواع داروهای مسکن روی می‌آورند در حالی که روش‌های درمانی طبیعی‌ با عوارض جانبی بسیار کمتر برای بهبود این قبیل دردها وجود دارد.

از جمله این روش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

چای زنجبیل

زنجبیل تاثیر شگفتی در تسکین میگرن دارد. زنجبیل تازه رنده شده (به اندازه ۲ قاشق غذاخوری) را در ۳ لیوان آب جوش دم و سپس مصرف کنید.

کمپرس با حوله گرم و سرد

اگر دچار سردرد تنشی می شوید و احساس می کنید که همیشه سر و گردن شما در حال انقباض است احتمال دارد دچار اضطراب، کمبود خواب یا استرس شده باشید. یک کاسه آب گرم تهیه کنید، حوله را در آن خیس کنید و آب آن را بگیرید؛ سپس پشت گردن یا پیشانی تان قرار دهید تا درد عضله سفت شده تسکین پیدا کند. اگر دچار میگرن یا سردرد خوشه ای هستید از کمپرس آب سرد استفاده کنید تا رگ های خونی منقبض شود و جریان خون به سر کاهش پیدا کند. در نتیجه درد نیز کمتر می شود.

قهوه بخورید

محققان دریافته اند، کافئین با کاهش تورم رگ های خون، تکرر و شدت سردرد را کاهش می دهد.

سرتان را ببندید

این کار باعث می شود روند جریان خون به سر کاهش پیدا کند و سردرد کم شود.البته توجه داشته باشید این زمان نباید طولانی باشد.

ماساژ سر

قبل از شروع، به اندازه کافی آب مصرف کنید. سپس انگشت شست را روی هر دو پل بینی کنار چشم قرار دهید و ۵ بار هر بار به مدت ۱۰ ثانیه فشار دهید بدون این که دردی ایجاد شود. سپس انگشت شست را به حالت چرخش حرکت دهید، طوری که سر شست زیر ابرو قرار بگیرد؛ به مدت ۱۰ ثانیه به سمت بالا فشار دهید. این حرکت را ۴ تا ۵ بار تکرار کنید. سه انگشت را روی پیشانی قرار دهید و در حالی که به حالت گردشی ماساژ می دهید هر بار ۱۰ ثانیه فشار وارد کنید.

 

اما در این ویدئو به راه حلی آسان و کاربردی اشاره شده است:

ابتدا ظرفی را پر از آب کنید و تعدادی یخ کوچک خورد شده داخل آن بریزید. پس از اینکه یخ در آب حل شد هر دو دست خود را باز کنید و داخل ظرف آب یخ قرار دهید؛ تا آنجا می توانید و تحمل دارید دستان خود را در آب یخ نگه دارید و سپس دستان خود را از ظرف بیرون بیاورید و مشت کنید.

این عمل باعث خون‌رسانی بهتر به مغز شما می شود.

این کار را چند بار تکرار کنید و مطمئن باشید سردرد میگرنی شما کنترل و آرام می شود.

 

یخ درمانی

آب یخ | تگ

(۳۱۰۲)