باید و نبایدهای تغذیه‌ای برای افراد دارای گروه خونی A | فیلم

رژیم‌های غذایی خاص گروه‌های خونی برای تشویق مردم به مصرف آنچه که برای آن‌ها مناسب است طراحی شده‌اند. اجازه دهید نگاهی به برخی از مواد غذایی داشته باشیم که متعلق به گروه خونی A مثبت است.

هر کسی از لحاظ بیوشیمیایی منحصر به فرد است. این منحصر به فرد بودن همچنین به خاطر نوع گروه خونی است: A، B، AB و O. نوع گروه خونی شما حساسیت شما نسبت به انواع خاصی از بیماری‌ها مانند سرطان، بیماری‌های قلبی، آلرژی‌ها و دیابت و غیره را تحت تأثیر قرار می‌دهد. هر کس نیازهای تغذیه‌ای متفاوتی دارد که باید برای پیشگیری از بروز بیماری‌های مربوط به نوع گروه خونی تأمین شوند.

مصرف غذاهای مناسب برای گروه خونی شما مهم است چون، مسائل وزن، وضعیت ذهنی، مدیریت استرس و سطح انرژی بدن را تحت تأثیر قرار می‌دهد. افراد دارای گروه خونی A مثبت معمولاً در معرض سرطان، دیابت و بیماری‌های قلبی و عروقی قرار دارند. رژیم غذایی برای این افراد باید روی تقویت دستگاه ایمنی، تأمین آنتی اکسیدان‌ها و پیشگیری از عفونت و کمک به سلامت قلب تأکید داشته باشد.

مضرات گوشت قرمز برای دارندگان گروه خونی A

مصرف کنترل نشده گوشت قرمز در دارندگان گروه خونی A می تواند خطر مبتلا شدن به بیماری آلزایمر را افزایش دهد. محققان طی آزمایشی که روی ۳۱ بیمار آلزایمری انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که میزان بیش از حد آهن نیز می تواند باعث بروز بیماری آلزایمر شود در آنان شده است.

همچنین محققان بر این باورند که این چربی بد موجود در گوشت قرمز نیست که باعث بروز بیماری های قلبی و عروقی می شود بلکه ماده جدیدی به نام کارنیتین که ماده ای تولید می کند و این ماده به نام TMAO با چربی موجود در شریان ها مداخله می کند و ممکن است موجب سکته قلبی شود.

افراد دارای اسن گروه خونی بهتر است گوشت مرغ را جایگزین گوشت قرمز کنند.

مضرات مصرف ماهی کولی

دستگاه گوارش دارندگان گروه خونی A به دلیل مصرف بیشتر گیاهان ضعیف‌تر است و در هضم پروتئین‌های حیوانی دچار مشکل می‌شود. به نظر می‌رسد این افراد در ابتلا به سرطان معده و روده بزرگ از سایر گروه‌های خونی مستعدتر باشند. بیشتر افرادی که گروه خونی A دارند، گیاهخوارند زیرا در هضم گوشت و شیر مشکل دارند. به همین دلیل دارندگان این گروه خونی بهتر است در مصرف ماهی های چرب و به خصوص ماهی کولی اجتناب کنند.

افراد دارای گروه خونی A برای هضم بهتر و بهره بردن از برخی خواص ماهی، بهتر است تن ماهی مصرف کنند.

مصرف شیر و پنیر توصیه می شود

اگر شما صاحب گروه خونی A هستید و از حساسیت و یا مشکلات تنفسی رنج می برید، باید بدانید که شیر به مقداری زیادی ترشح خلط را افزایش می دهد. ذکر این نکته لازم است که بدن صاحبان گروه خونی A بیش از سایر گروهها مایعات مخاطی ترشح می کند و ترشح زیاد مواد مخاطی می تواند مضر باشد زیرا باعث حساسیت و التهاب و مشکلات تنفسی شود و این دلیل دیگری است که شما را وا می دارد از مصرف لبنیات زیاد خودداری کنید.

پنیرنرم محلی- پنیر سفید- ماست- تخم اردک- تخم بلدرچین- کرم ترش کرم چرب یا بدون چربی- پنیر تهیه شده از شیر بز- تخم مرغ- تخم غاز برای افراد دارای گروه خونی A ضرری ندارد.

شیر سویا

خوردن شیر سویا می تواند در حفظ سلامت قلب، استخوان ها، غده پروستات و سیستم ایمنی بدن نقش مهمی را خصوصا برای دارندگان گروه خونی A ایفا کند.

نه به روغن کنجد!

روغن زیتون به دلیل کاهش کلسترول بد خون برای این گروه خونی بسیار مفید است، همچنین می توان از روغن ماهی و روغن کانولا نیز استفاده کرد. اما روغن کنجد برای دارندگان گروه خونی A مضر است. دارندگان گروه خونی A باید از منابع سبزیجات و میوه ها زیاد استفاده کنند تا هم در مقابل بیماریها مصون تر باشند وهم سیستم ایمنی بدنشان تقویت شود.

نخود نخورید، عدس بخورید

برای افراد با گروه خونی A، پروتئین های گیاهی موجود در لوبیاها و حبوبات بسیار مناسب است، البته به غیر نخود. نخود می توانند باعث کاهش تولید انسولین شده و این امر منجر به چاقی و دیابت در این افراد می  شود. دقیقا عدس برعکس نخود عمل می کند و برای دارندگان گروه خونیA  بسیار مفید است.

فواید بادام زمینی و مضرات پسته

بادام زمینی دارای آنتی اکسیدان است؛ این ماده غذایی سلولهای افراد دارای گروه خونی A را از خرابی و نابودی حفظ می کند و سیستم ایمنی را تقویت می کند.

رژیم غذایی دارندگان گروه خونی A باید حاوی مواد سلولزی نشاسته ای وقندی به میزان زیاد وچربی به میزان کم باشد در نتیجه مصرف پسته در این افراد منع شده است.

برنج سفید به جای جوانه گندم

در رژیم غذایی دارندگان گروه خونی A نباید مصرف جوانه گندم (بعلت تاثیری که بر روی متابولیسم بدن آنان دارد) قرار داشته باشد؛ و کافی است یک کاسه برنج سفید جایگزین آن کنید.

منع مصرف سیب زمینی و سیب زمینی شیرین

همانطور که گفته شد، سبزیجات برای گروه خونی A حیاتی هستند، سبزیجات مواد معدنی، آنزیم ها و آنتی اکسیدان ها را تامین می کنند. اما افراد با گروه خونی A به لکتین های موجود در سیب زمینی و سیب زمینی شیرین بسیار حساس هستند. این سبزیجات معده حساس گروه خونی A را بسیار تحریک می کنند و بهتر است در مصرف آن افراط نکنند.

تا می توانید هویج بخورید

افراد دارای گروه خونی A بهتر است از خوردن گوجه فرنگی خودداری کنند زیرا لکتین های موجود در آن دستگاه گوارش را به شدت مختل می کند.

در مقابل به شما توصیه می کنیم هویج بخورید زیرا محتوی آنتی اکسیدانهای بسیار مفید است؛ آنتی اکسید آن باعث تقویت سیستم ایمنی می شود.

در نهایت بدانید که میوه پاپایا گزینه خوبی برای دارندگان گروه خونی A نیست و در مقابل آناناس می تواند جایگزین آن باشد.

 

شیر سویا

سویا و شیر | تگ

(۶۷۳)