روش‌های مبارزه با آنفلوآنزا که تا به حال نمی‌دانستید | فیلم

پیشگیری از شیوع آنفلوانزا در کشورهای پیشرفته بسیار جدی گرفته می‌شود، زیرا علاوه بر تهدید سلامت، موجب کاهش کارایی و افزایش تعداد روزهای غیبت از محل کار می‌شود که مزید بر خسارت‌های مالی درمان می‌شود.

خفیف ترین آنفلوانزا ممکن است بسیار شدیدتر از سرماخوردگی بوده و مراقبت بیشتری بطلبد چرا که سیستم دفاعی بدن فرد مبتلا به این بیماری به شدت ضعیف شده و ممکن است آنفلوانزا تبدیل به دریچه ابتلا به سایر بیماری ها در فرد شود.

در این ویدئو به چند روش خانگی و ساده برای بهبود هر چه سریعتر این بیماری اشاره شده است.

معمولا کسانی در معرض خطر بیشتر این بیماری هستند که به دلایل مختلف سیستم ایمنی ضعیف دارند مانند کودکان زیر پنج سال، افراد بالای ۶۵ و زنان باردار که نیاز به خود مراقبتی زیادی نسبت به سایر افراد دارند.برنامه صحیح غذایی می تواند از بروز بسیاری از بیماری پیشگیری کند.

علاوه بر رعایت نکات بهداشتی برای پیشگیری از بیماری آنفلوانزا انتخاب مواد غذایی مناسب فصل سرما از راهکارهایی برای کاهش ابتلا به این بیماری به شمار می رود.

آب سیب، استفاده از لیمو در مواد غذایی، نوشیدن مقدار زیاد مایعات، ورزش کردن که منجر به تعریق شود، خوردن روزانه بادام زمینی، استفاده از آب نمک برای باز کردن راه بینی، گرم نگه داشتن پا و استراحت کافی از جمله این مراقبت ها محسوب می شوند.

 

مبارزه با آنفلوآنزا

درمان های خانگی برای مبتلایان به آنفلوآنزا

(۴۷۸)