گیم پلی بازی سبک پازل و ماجرایی ” شرمن ” برای موبایل | فیلم

بازی Sherman در سبک پازل و ماجرایی قرار می‌گیرد که در آن گاوی تصمیم دارد دوستانش را از شر کارخانه‌ای گاو دزد برهاند. مجموعا بازی داستان خاصی ندارد و در همان ابتدا که پویانمایی دوبعدی بسیار ضعیف و بدساخت آن را ببینید متوجه خواهید شد که سازنده‌ها فقط می‌خواسته‌اند بخش داستان خالی نماند و بالاخره اندک انگیزه‌ای برای مخاطب خردسال وجود داشته باشد. ظاهر بازی هم برای کودکان طراحی شده هرچند به معنای واقعی کلمه ابتدایی است. عناصر بصری با این‌که کارتونی هستند اما هیچ ظرافت خاصی ندارند و به چندضلعی‌های ساده و رنگی بیش‌تر شباهت دارند. از طرفی حرکات شخصیت‌ها کاملا خشک و مصنوعی درآمده و به یقین می‌توان گفت از تکنیک استخوان بندی حتی برای شخصیت اصلی نیز استفاده نشده است.

همچنین به‌طور کلی تم گرافیکی بازی ضد و نقیض است. مثلا اصلا چرا یک گاو چیزی که برای از بین بردن دشمنانش استفاده می‌کند ماهی مرده است؟ چرا گاو قصه ما آلاسکایی است و در محیط برفی زندگی می‌کند ولی وقتی نوشیدنی نیروزا می‌خورد آتش می‌گیرد.

روند بازی اما بد نیست؛ هرچند ضعف‌هایی هم دارد. بازی از مراحل کوچک تشکیل شده که هر کدام ساختاری پازلی و هزارتو مانند دارند و با پیشرفت در بازی محیط پیچیده‌تر می‌شود. هر مرحله از چهار طرف قابل مشاهده است و برای آن‌که بتوانید از ساختار موانع و راه‌های عبور سر دربیاورید باید دوربین را مرتبا به آن چهار زاویه دید بچرخانید تا مسیرتان را پیدا کنید. هدف اصلی در بازی پیدا کردن آیتم‌های مختلف است که هر بار باید تعداد مشخصی از آن‌ها را بیابید. به طبع این اشیا در محیط پراکنده هستند و برای دسترسی به آن‌ها می‌بایست معماها، سکوها و تله‌های کوچکی را پشت سر بگذارید. مثلا کلیدی را فشار دهید و یا سکویی را به حرکت دربیاورید تا راه رسیدن به هدف هموار شود. زنده نگه داشتن شرمان نیز هدف ثانویه‌ای است که برای بازی تعریف شد. در بازی دشمنانی هستند که معمولا چیزی به سمت Sherman پرتاب می‌کنند که می‌بایست از آن‌ها گریزان بود.

(۱۲)