معرفی بازی موبایل «اوریجین» | فیلم

بازی موبایل The Sun: Origin دنیایی آخرالزمانی را روایت می‌کند؛ جایی که آدم‌ها برای نجات و گذر عمر باید پا به دنیای وحشی بیرون بگذارند و در این راه مراقب حملات سایر گروهک‌ها باشند. بازی اندروید و آیفون The Sun: Origin از نظر روایت، اثری قابل قبول است که با پیش‌روی در آن، یاد بازی‌های نام‌آشنای قدیمی می‌افتید. برای مثال اگر سری بازی S.T.A.L.K.E.R را بازی کرده باشید، در زمان تجربه The Sun: Origin حتما یاد آن بازی خواهید افتاد.

از نظر گیم‌پلی و روند بازی، شما در نقش یکی از سرباز‌هایی هستید که وظیفه‌تان پیدا کردن مهمات و آذوقه برای بقا است. در این راه وارد ماجراهای دیگری نیز می‌شوید و خط داستانی بازی را پیش خواهید برد. حال با شروع بازی، از شما خواسته می‌شود که وارد بخش تمرینی شوید یا اینکه آن را رد کنید و وارد دنیای بازی شوید. پیشنهاد می‌کنم حتما بخش آموزشی بازی را مشاهده کنید؛ زیرا سیستم گیم‌پلی بازی کمی پیچیده است و اگر بخش راهنمای بازی را مشاهده نکنید، امکان دارد در دنیای بازی سردرگم شوید.

همانند اکثر بازی‌های نقش آفرینی، یک Inventory دارید که در آن آیتم‌های مختلفی را می‌توانید قرار دهید. همچنین در صفحه نمایش شما یک رابط کاربری تعبیه شده که برخی از آیتم‌های مهم نظیر Medicهایی که را به دست می‌آورید می‌توانید در جای مناسب بچینید تا در مواقع بحرانی، با لمس صفحه نمایش، خود را Heal کنید.

موردی که بازی The Sun: Origin را به یک اثر باارزش تبدیل کرده است، اتمسفر آن است. اتمسفر بازی به نحوی است که سکوت خاصی را برای شما به وجود می‌آورد؛ سکوتی که در اکثر بازی‌های آخرالزمانی شاهد آن هستیم و یک نویز در پس‌زمینه، باعث حواس‌جمعی شما می‌شود؛ صدایی که به شما می‌گوید هر لحظه امکان دارد غول‌ها یا غارت‌گران به شما حمله کنند.

(۲۵)