معرفی بازی موبایل مرز فضایی ”اسپیس فرانتیر ” | فیلم

کمتر کسی را می‌شناسیم که با بازی‌های استودیو معروف بازی‌سازی یعنی کچاپ آشناییت نداشته باشد و حداقل برای یکبار هم که شده، بازی‌های این استودیو را تجربه نکرده باشد. استودیویی که در ساخت بازی‌های اعتیادآور همراه با گیم‌پلی درگیرکننده و خلاق تبحر خاصی دارد و هر ساله با عرضه بازی‌های مختلف برای پلتفرم موبایل، با استقبال خیل عظیمی از مخاطبان، گیمرها و همچنین میزان دانلود خیره‌کننده همراه است.

 

بازی‌هایی از جمله BallZ ،Jelly Jump ،Stick Hero ،۲۰۴۸ و همچنین صدها بازی دیگر که بدون هیچ‌گونه اضافیات طراحی شده‌اند و هرکدام به تنهایی انقلاب و پیشرفتی در سبک بازی‌های پازل و آرکید محسوب می‌شوند. همچنین اخیرا تمامی امتیازات استودیو کچاپ توسط شرکت فرانسوی یوبیسافت خریداری شده است. حال در این مقاله به معرفی آخرین ساخته این استودیو با نام Space Frontier پرداخته‌ایم.

 

مشابه با دیگر بازی‌های کچاپ، بازی Space Frontier هم یک خط داستان بسیار ساده و چالش‌برانگیزی را دنبال می‌کند. در این بازی اندروید و آیفون، کاری که باید انجام بدهید این است که سفینه‌ی فضایی که در اختیار دارید را به بالاترین ارتفاع از سطح زمین و یا حتی به دیگر کرات بفرستید. ‌همان طور که می‌دانید، یک سفینه فصایی از چند اتاقک مختلف تقسیم می‌شود که پس از عبور از  لایه‌های مختلف از جو زمین و همچنین هنگام ورود به فضا، به صورت خودکار باز و بلافاصله رها می‌شوند.

حال شما هم در این بازی مبتنی بر فیزیک، وظیفه باز کردن به موقع اتاقک‌ها به منظور سرعت بخشیدن به سفینه را بر‌عهده دارید. یعنی پس از پرتاب شدن سفینه، هر کدام از اتاقک‌ها به ترتیب رها می‌شوند و در همین راستا سفینه کم کم سوخت از دست می دهد، حال باید در زمان و مکان مشخص بر روی محدوده‌ی سبز رنگی که در انتهای هر اتاقک نمایان می‌شود، ضربه بزنید تا به بالاترین ارتفاع ممکن پرتاب شوید، در غیر این‌ صورت با انجام یک اشتباه کوچک سفینه شما منفجر می‌شود و پروازی ناموفق خواهید داشت. اما واضح است که در پس هر شکستی، یک موفقیت و پیروزی در راه است. در این بازی هم آنقدر باید ببازید تا در نهایت یک پرتاب موفق را صف‌آرایی کنید.

(۴۰)