معرفی بازی موبایل دانک شات | فیلم

در این قسمت از سری مطالب معرفی بازی موبایل، سراغ معرفی بازی اندروید و آیفون Dunk Shot رفته‌ایم که یکی از جدید‌ترین محصولات Ketchapp به‌شمار می‌رود. شاید با شنیدن نام Dunk Shot مرتبط بودن آن با بسکتبال را حدس زده باشید که باید بگویم حدس شما هم درست است و هم اشتباه! درست از این نظر که در این بازی هدف انداختن توپ بسکتبال در سبد است اما اشتباه از این نظر که بازی در کل خیلی ربطی به بسکتبال ندارد و بیش‌تر اثری است که بر پایه تمرکز و دقت کاربر خلق شده و خبری از آن هیجان بالای ورزش بسکتبال در آن نیست.

روند بازی Dunk Shot به این شکل است که در ابتدا کار را با توپی که داخل یک سبد قرار دارد آغاز می‌کنید و باید با کشیدن انگشت‌تان روی صفحه، زاویه و شدت پرتاب را به شکلی تنظیم کنید که توپ از این سبد خارج شده و وارد سبد بعدی شود که بالاتر از سبد فعلی قرار دارد. این کار شاید در ابتدا ساده به نظر برسد اما نیاز به تمرکز و دقت بالایی دارد و یک پرتاب اشتباه کافی است تا شکست خورده و مجبور شوید کار را از اول آغاز کنید.

مانند اکثر بازی‌های کچاپ، سازندگان برای اینکه از یکنواخت شدن بازی پیش‌گیری کنند، چالش‌های جالبی را برای‌تان در نظر گرفته‌اند. با اینکه چند پرتاب اول کار ساده‌ای است، اما به مرور شاهد تغییراتی در محیط هستیم که کار را بیش از پیش سخت‌تر می‌کنند. برای مثال برخی سبد‌ها به شکل کج قرار گرفته‌اند که انداختن توپ به داخل آن‌ها کار سخت‌تری است یا گاهی موانعی ظاهر می‌شوند که باید حواس‌تان به آن‌ها هم باشد.

(۱۵۱)