معرفی بازی فکری موبایل دومینو دراپ | فیلم

بازی موبایل Domino Drop دارای سه حالت با نام‌های Tails ،Classic و Pro است. حالت کلاسیک در بازی احتمالا قسمتی خواهد بود که شما بیشترین زمان را برای یادگیری قوانین Domino Drop پای آن صرف خواهید کرد. حالت Classic کاملا سرراست و ساده است؛ به‌نحوی که شما باید حداقل دو دومینوی هم‌رنگ را در کنار یکدیگر قرار دهید، آنها را از بورد حذف و امتیاز کسب کنید.

البته لازم به ذکر است که حالت کلاسیک چالش‌های خاص خود را نیز دارد؛ به‌گونه‌ای که مربع‌های سفید رنگ درون صفحه باید حداقل در یک خوشه‌ی چهار تایی از دومینو‌های هم‌رنگ قرار گیرند تا حذف شوند. علاوه بر موارد اشاره‌شده در حالت کلاسیک، Domino Drop درست مانند بازی Tetris پیش‌نمایشی را از قطعات بعدی که در دسترس قرار خواهند گرفت در اختیار بازیکن قرار می‌دهد. از این‌رو می‌توانید برای حرکات بعدی خود نیز برنامه‌ریزی کنید.

حالت  Tails در بازی Domino Drop شباهت زیادی به حالت Classic دارد، اما در اینجا روی مربع‌های سفید رنگ اعداد مشخصی درج شده است. شماره‌های درج‌شده روی مربع‌های سفید رنگ بدین معنا است که بازیکن باید چه تعداد از آنها را گروهی در کنار یکدیگر قرار دهد تا از صفحه‌ی بورد حذف شوند. زمانی که تعداد مربع‌های مشخص‌شده را پاکسازی کردید، بازی تعداد بیشتری از آنها را در قالب یک گروه از بازیکن طلب می‌کند و این موضوع رفته رفته چالش سختی را به‌وجود خواهد آورد. میزان امتیاز‌های شما در حالت Tails مستقیما به حذف تعداد مربع‌های سفید بستگی خواهد داشت.

حالت Pro در بازی نمونه محدودتر از همان حالت Classic است. مکانیز‌م‌های بازی در این حالت با مود کلاسیک یکسان است، اما موضوعی که چالش اصلی در حالت Pro نسبت به Classic را رقم خواهد زد عدم نمایش قطعات بعدی دومینوها در سمت چپ تصویر خواهد بود. سیستم امتیاز و پیشروی در حالت پرو با کلاسیک یکسان است.

روی هم رفته بازی Domino Drop مانند دیگر ساخته‌های خوش‌ساخت سبک معمایی دارای ارزش تکرار بالا و چالش‌های خاص خود در هر یک از حالت‌های اشاره‌شده است. Domino Drop یکی از بهترین نمونه‌های ممکن از بازی‌هایی است که یادگیری آن بسیار ساده، اما چیره شدن در آن بسیار سخت و نیازمند زمان است.

(۱۹۴)