گیم پلی جذاب رد کردن مراحل ردلر در بازی بتمن؛ بخش پایانی | فیلم

از بررسی تمام ابزارهای بتمن که بگذریم به Batmobile می‌رسیم. خودروی مجهز و قدرتمند بتمن که برای اولین بار در این سری به بازی راه پیدا کرده و نقش بسیار مهمی در روند بازی ایفا می‌کند.

ورود Batmobile به بازی برای تیم طراحی بازی دردسرهای زیادی به وجود آورده و آن‌ها را مجبور به طراحی مجدد گاتهام کرده است. شهری که در این بازی می‌بینیم با شهری که در نسخه‌ی قبلی دیدیم تفاوت‌های زیادی دارد. خیابان‌ها مجددا طراحی شده‌اند و پهن‌تر از گذشته هستند تا بتوانید با Batmobile در آن‌ها به رفت و آمد بپردازید.

هیچ چیزی جلودار شما نخواهد بود. اگر با ستون‌ها و حتی برخی از دیوارها برخورد کنید هم حرکت شما دچار مشکل نمی‌شود و شاهد تخریب آن محل خواهید بود. اولین مسئله‌ی جدی در مورد Batmobile، مدت زمان استفاده‌ی آن در بازی است. قبل از انتشار نگرانی زیادی روی این موضوع وجود داشت که وجود Batmobile ممکن است باعث شود بتمن کمتر بر فراز شهر پرواز کند و تفاوت بسیاری در رفت و آمد‌ها نسبت به نسخه‌ی قبلی به وجود بیاید.

طراحی مراحل بازی به خوبی این بالانس را برقرار کرده تا شما مجبور باشید از هر دو ویژگی استفاده کنید. شما حتی در برخی از قسمت‌های بازی با توجه به بسته بودن پل‌های ارتباطی بین سه جزیره‌ی اصلی، نمی‌توانید Batmobile را به همراه داشته باشید و باز شدن پل‌ها نیاز به جلو رفتن در مراحل اصلی بازی خواهد داشت. رانندگی با Batmobile آن‌قدر لذت‌بخش است که به هیچ‌وجه شما را اذیت نخواهد کرد. در طرف مقابل نیز پرواز کردن بر فراز گاتهام از همیشه جذاب‌تر شده است. ساختمان‌ها بلندتر شده تا پرش‌های بلندتری داشته باشید.

با پیشرفته‌تر شدن Batsuit در این بازی می‌توانید از یک نقطه‌ی بلند به سمت پایین شیرجه بزنید و قبل از رسیدن به زمین اوج بگیرید و با سرعت به سمت بالا و جلو حرکت کنید. در واقع هر دو ویژگی جذاب هستند و در بسیاری از مواقع برای جستجو و رفت و آمد در شهر، این خود بازیکن است که با توجه به سلیقه‌ی خود باید تصمیم بگیرد از کدام قابلیت بیشتر استفاده کند.

شما حتی می‌توانید در هنگام حرکت Batmobile از آن خارج شوید (Eject) و با شتاب بسیار زیادی پرواز کنید. اما در انجام مراحل بازی مجبور به استفاده از روش مخصوص آن مرحله خواهید بود. حتی برخی ماموریت‌های Riddler نیز طوری طراحی شده‌اند که با Batmobile به انجام آن‌ها بپردازید. مسلما برخی مراحل هم نیازی به Batmobile ندارند اما مراحلی در بازی وجود دارد که باید Batmobile را از راه دور کنترل کنید.

این مراحل ترکیبی بسیار خوب طراحی شده‌اند و بعضی وقت‌ها ذهن شما را کاملا درگیر می‌کند. به طور مثال شما مشغول خارج شدن از یک ساختمان پس از انجام ماموریت خود هستید و تنها راه خارج شدن پشت‌بام است. قبل از خروج متوجه سربازانی می‌شوید که کمین کرده و منتظر هستند شما بیرون بروید و به سمت شما شلیک کنند. اگر قصد بیرون رفتن داشته باشید با رگبار گلوله مواجه خواهید شد و هیچ راهی برای عبور از این سربازها وجود ندارد.

تنها راه این است که به کمک Batmobile سربازها را از سر راه بردارید. اما Batmobile چگونه می‌تواند خود را به پشت‌بام یک ساختمان برساند؟ پس از کمی گشت زدن در اطراف ساختمان متوجه یک پارکینگ طبقاتی در روبروی ساختمان مورد نظر می‌شوید. Batmobile را به سمت بالاترین طبقه‌ی آن هدایت می‌کنید و از پشت سربازهایی که کمین کرده بودند را هدف قرار می‌دهید. حالا بتمن می‌تواند از طریق پشت بام از این ساختمان خارج شود!

منبع : زومجی

(۱۴۷۴)