گیم پلی جذاب رد کردن مراحل ردلر در بازی بتمن؛ بخش ششم | فیلم

Batman Arkham Knight برخلاف بسیاری از بازی‌هایی که این روزها منتشر می‌شود، شما را وادار به فکر کردن در طول روند بازی می‌کند. قرار نیست از نقطه‌ای به نقطه‌ی دیگر بروید و چند تا نفر را کتک بزنید و به سراغ ماموریت بعدی بروید. مانند دو بازی قبلی این‌بار نیز برای انجام هر ماموریت نیاز به بررسی کامل محیط دارید.

بعضی مواقع باید محیط را اسکن کنید تا نتیجه‌ی بهتری بگیرید. در پایان نیز با خود فکر کنید که کدام یک از ابزار‌هایی که در اختیار دارید، شما را در انجام ماموریت خواسته شده کمک خواهد کرد.

از Batarang معروف بتمن گرفته تا Explosive Gel (ژل انفجاری)، Remote Electrical Charge و Line Launcher که در نسخه‌های قبلی نیز وجود داشتند می‌توانید در این بازی نیز بهره ببرید. در کنار این ابزارها یکی دو ابزار جدید نیز به بازی اضافه شده است که در مبارزات نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند. Voice Synthesizer یکی از این ابزارها است. شما با این ابزار می‌توانید صدای افراد دیگر را بازسازی کنید و از طریق آن فرمان‌های صوتی به سربازان تحت فرمان آن فرد ارسال کنید.

از این طریق می‌توانید محیط مربوط به مبارزه را به سلیقه‌ی خودتان تغییر دهید. مثلا به یکی از سربازان دستور دهید تا به سمت موقعیت شما بیاید و در آن‌جا به راحتی دخلش را بیاورید. یا برای عبور از درهای بسته از سربازان پشت در بخواهید که در را باز کنند.

آن‌ها حتی از بعضی از این دستورها تعجب می‌کنند ولی چاره‌ای به جز انجام آن‌ها ندارند! Disruptor دیگر ابزار جدیدی است که در اختیار خواهید داشت. همان‌طور که می‌دانید مبارزاتی که بتمن با افراد مجهز به سلاح گرم دارد، همیشه یکی از چالش‌های جدی بازی به شمار می‌ٰرفت.

مخصوصا اگر تعداد زیادی از آن‌ها در یک محل حضور پیدا می‌کردند. در این مواقع در بازی‌های قبلی مجبور به صبر و حوصله‌ی زیاد و مخفی کاری بودیم. این مخفی کاری یکی از نکات قوت گیم‌پلی بازی به شمار می‌رفت که حالا با وجود ابزاری مثل Disruptor و امکانات دیگری که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهم کرد کم‌رنگ شده است. شما با Disruptor می‌توانید سلاح سه نفر از دشمنان را از کار بیاندازید.

با ارتقا (Upgrade) این ابزار در ادامه می‌توانید چهار سلاح و یا حتی برخی از امکانات دیگر دشمن را از کار بیاندازید. شما در انتهای بازی و با ارتقای Disruptor می‌توانید یک تانک بزرگ را تنها با یک شلیک منفجر کنید! وجود این ابزار جدید در برخی از موارد بازی را ساده‌تر می‌کند، اما این به آن معنا نیست که در تمام قسمت‌های بازی شاهد ساده‌تر شدن آن باشیم.

منبع : زومجی

 

(۲۴۴۴)