صحبت های جنجالی مهرداد میناوند در مورد فوتبال پاک در خندوانه | فیلم

خن

صحبت های جنجالی مهرداد میناوند در مورد فوتبال پاک در خندوانه

 مهرداد میناوند با حضور در برنامه «خندوانه» از خاطرات خود با بازیکنان تیم ملی و علی پروین گفت. مهرداد میناوند، بازیکن سابق پرسپولیس و تیم ملی شامگاه یکشنبه ۱۲ دی مهمان برنامه «خندوانه» بود.

او ابتدا درباره مخالفت مادرش با فوتبال بازی کردنش گفت: «مادر من مخالف بود و من هم خیلی درس خوان نبودم، مادر هم نمی‌دانست تا وقتی که با تیم جوانان می‌خواستیم به بحرین برویم، که او مصاحبه من را دید و از ماجرا با خبر شد. از آن زمان دیگر مشورت‌های تاکتیکی هم به من می‌داد.»

میناوند درخصوص حس پدر شدن توضیح داد: «یک پسر دارم که اسمش آریا است و پدر شدن زیباترین حس دنیا است، اولین سوالی که از دکتر پسرم پرسیدم این بود که پسرم راست پا است، یا چپ پا؟»

این بازیکن پیشکسوت درباره مقطعی که خوانندگی کرد گفت: «من اولین بار برای مادرم خواندم و نمی‌خواستم که خوانندگی کنم، من با خواندن آرام می‌شوم. دوست دارم میناوند فوتبالیست باشم تا خواننده»

سپس میناوند درباره علی پروین و تقلید صدای او توضیح داد: «یک جایی تولد علی آقا بود، من در آن مراسم صدای او را تقلید کردم، ویدیو آن مراسم از تلویزیون پخش شد. خاطره‌ای از او دارم؛ ما با القادسیه کویت بازی داشتیم، من از بقیه شنیدم که علی آقا کنار زمین مدام به خردبین می‌گفت ماشاالله این میناوند چقدر خوب می‌دود و مربی القادسیه اسمش ماچادو بود و تا علی آقا می‌گفت ماشاالله، ماچادو فکر می‌کرد که او را صدا می‌کند و مدام به نیمکت ما می‌آمد و خلاصه تمرکزش را از دست داد و ما با پنج گل بردیم.»

در ادامه برنامه رامبد جوان اسم چندین نفر را گفت تا میناوند نظر خود را درباره‌شان بگوید: «سهراب بختیاری زاده: خیلی دوست خوبی است، دیوید بکام: من را یاد روزهای خوش می‌اندازد و بهترین دوران زندگی‌ام بازی کردنم جلوی او بود، فیروز کریمی: سوال بعدی، مهدی هاشمی‌نسب: خیلی با معرفت و شیرین، رضا شاهرودی: رقیب و خیلی مهربان، پژمان جمشیدی: با نمک و با یک گل ملی، علی کریمی: جادوگر و به غیر از فوتبال دل عجیب و غریبی دارد، خداداد عزیزی: غزال تیزپا، علی دایی: افتخار ایران.»

میناوند در پایان پیراهن یورگن کلینزمن که در بازی آلمان با ایران به تن داشت را به «خندوانه» هدیه داد تا پول فروش آن را در کار خیری مصرف کنند.

(۱۶۸۷)