توضیحات پروفسور عبدالجلیل کلانتر هرمزی درباره تیم پزشکی خود و همراهی مردم با این تیم | فیلم

 مهران مدیری درباره اینکه عمل جراحی گران است، اما شما این کار را رایگان انجام می‌دهید از پروفسور عبدالجلیل کلانتر هرمزی سوال کرد که در پاسخ گفت: زمانی که استاد تمام دانشگاه شهید بهشتی شدم، شاهد حضور آدم‌های مختلفی بودم که از شهر‌های دور به تهران می‌آمدند، به همین دلیل تصمیم گرفتم به روستا‌ها بروم و عمل جراحی را به صورت رایگان برای افراد بی بضاعت انجام بدهم البته باید بگویم این تیمی که امروز ما شاهد آن هستیم با هفت نفر از سال ۸۷آغاز کردیم و امروز این هفت نفر به ۵۰۰ نفر رسیده که ۵۰ جراح پلاستیک عضو این تیم هستند.

وی افزود:این تیم به هیچ نهاد، ارگان، سازمان دولتی و غیردولتی متصل نیست، شماره حسابی هم ندارد و از هیچ کسی هم پولی نمی‌گیرد و این می‌شود بزرگترین تیم نیکوکار پزشکی دنیا در ایران که در روستاها کار انجام می دهد.ما تا کنون ۲۶ سفر رفته ایم و ۲۵ هزار ویزیت رایگان، چهار هزار و ۸۰۰ عمل شکاف لب و کام داشتیم که هزینه آن میلیارد‌ها تومان می‌شود، اما این گروه در نزدیکترین بیمارستان آن شهر حضور پیدا می‌کنند و به صورت رایگان، افراد را عمل می‌کنند.

دکتر هرمزی ادامه داد:مردم ایران خیلی خوب همراهی کردند حتی فردی برای بیماران ما خانه‌ای را اجاره کرد تا آن‌ها در خانه استراحت کنند، سه وعده غذا به بیماران ما دادند. مردم عزیز ایران همیشه همراه بودند.

(۰)