به گزارش خبرنگار سینما تئاتر خبرگزاری فارس، امسال فروش فیلم ها در ایام نوروز بی سابقه بود و فیلم ها توانستند رکورد قابل توجهی را به ثبت برسانند. در این میان فیلم های کمدی نسبت به فیلم های اجتماعی فروش بهتری داشتند و همچنان در سانس های شبانگاهی و فوق العاده در سینماها به نمایش در می آیند. همه ساله با اتمام تعطیلات نوروزی افت در فروش فیلم ها را شاهد هستیم در سالهای گذشته این افت حدود ۷۰ درصد بوده است که امسال با گذشت یک هفته از پایان تعطیلات نوروزی افت فروش حدود ۴۰ درصد بوده است که برای صاحبان آثار و سالن داران بسیار قابل توجه است.

امیر قطبی مدیر فروش دفتر پخش فیلمیران در گفت و گو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس درباره فروش فیلم بادیگارد توضیح داد: فیلم سینمایی بادیگارد ۲۷ سالن در تهران و ۴۰ سالن در شهرستان در اختیار دارد که در تهران به فروش ۲ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان و در شهرستان به فروش ۹۵۰ میلیون تومان تا شب گذشته کسب کرده است. این فیلم تاکنون به فروش ۳ میلیارد و ۱۰۰میلیون دست یافته است که شب گذشته در تهران به فروش ۱۳۲میلیون تومانی در گیشه نایل شد.

وی درباره فروش فیلم «ابد و یک روز» هم توضیح داد: فیلم ابد و یک روز در ۲۳ سالن سینما در تهران به نمایش درمی آید که تا کنون ۱ میلیارد و ۹۷۰ میلیون تومان در تهران فروش داشته است و شب گذشته به فروش ۱۲۵میلیون تومانی در تهران دست یافت. این فیلم در شهرستان ۲۷سالن در اختیار دارد و به فروش ۷۰۰میلیون تومان دست یافته است. کل فروش فیلم به رقم ۲ میلیارد و ۶۷۰ میلیون تومان رسید.

قطبی درباره اقبال مخاطبین از فیلم های این دفتر پخش گفت: شب گذشته ساعت ۲بامداد نمایش داشتیم که بسیار خوب است.

مختاری مدیر فروش هدایت فیلم درباره فروش فیلم «پنجاه کیلو آلبالو» گفت: این فیلم در ۲۴ سالن سینما در تهران به نمایش در می آید که شب گذشته به فروش ۲۰۰ میلیون تومان در تهران رسید و تاکنون در تهران به فروش ۳ میلیارد و ۲۹۷ میلیون تومان دست یافت. این فیلم در شهرستان ۱۸ سالن در اختیار دارد که به فروش ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان دست یافت و در کل فیلم تاکنون به فروش ۴ میلیارد و ۴۹۷ میلیون تومان دست یافته است.

حبیب اسماعیلی مدیرعامل دفتر پخش فیلمسازان مولود رسانه درباره فروش فیلم من سالوادور نیستم گفت: تاکنون فروش فیلم در تهران و شهرستان به ۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان رسیده است و امشب مرز ۱۰میلیارد را عبور خواهیم کرد. فیلم در ۱۲۰ سالن سینمای تهران و شهرستان اکران است.

وی درباره کفش هایم کو توضیح داد: فیلم در تهران به فروش ۳۱۰ میلیون تومان دست یافته است . در شهرستان تنها یک سانس در مشهد به نمایش در می آید زیرا فروش فیلم ها خوب بوده و سالن داران حاضر به تغییر فیلم ها نیستند به همین دلیل هنوز در شهرستان به صورت کامل اکران نشده است.

(۲)

“بادیگارد” از مرز ۳ میلیارد عبور کرد/ “سالوادور” در صدر گیشه

2
بازدیدها